Andílci z korálků

andilek z koralků
andilek z koralků

Chcete si vytvořit vlastní sváteční dekoraci? Zkuste andílky z korálků. Můžete zapojit i děti a udělat si tak příjemně strávené společné odpoledne.

Co budete potřebovat:

 • stříbrný korálek, může být pozlacený
 • skleněné kroucené trubičky 25mm
 • stříbrný bižuterní kaplík 6x1mm
 • bílé metalické plastové korálky
 • rokajl 8/0
 • postříbřený drát 0,3mm 
Návod na výrobu andílků z korálků

Postup výroby

 1. Uštípněte si délku 1 metr postříbřeného drátu. Do poloviny poté navléknete korálky v pořadí: skleněná trubička, bílý plastový korálek a skleněná trubička.
 2. Jeden konec drátu provléknete skleněnou trubičkou a vyjdete vedle plastové perle.
 3. Na konec trubičkou provlečeného drátu navléknete další korálky – nejdříve skleněnou trubičku, poté 6mm plastovou perlu.
 4. Protáhnete trubičkou druhý konec drátu. Takto opakujte pětkrát – dohromady budete mít navlečených 8 skleněných trubiček a 7 perliček.
 5. Následně navléknete plastovou perličku na drát, kterým jste provlékali trubičku. Stejným drátem protáhnete drát skleněnou trubičkou i na druhém konci. Tím vám vznikne kužel evokující sukni. Drátky přes sebe přehněte a jeden konec provlečete mezi trubičkami.
 6. Nyní můžete připevnit tělo andělíčka. Vezmete si voskovou perlu 6mm a provléknete jí oba drátky proti sobě. Jedním z drátku pak navléknete dva 3mm stříbrné korálky a jednu voskovou perlu.
 7. Drátek protáhnete zpět pozlacenými korálky a ohnete jej mírně dozadu, za tělo andělíčka. Totéž opakujete s druhým drátkem. Vzniknou vám ruce.
 8. Jakmile máte vytvořené ruce, navléknete si na každý drátek 12x rokajl 8/0, drátek znovu protáhnete 11. korálkem a navléknete dalších 11 rokajlů.
 9. Drátek pak obtočíte kolem těla andělíčka, abyste upevnili křídlo. Stejný postup zopakujete i s druhým křídlem.
 10. Jakmile jsou obě křídla hotová, stočíte konce drátků kolem těla anděla. Vytvoříte tak jeden stočený drát, na který navléknete hlavu – další voskovou perli.
 11. Na hlavu nasadíte kaplík a jeho otvory protáhnete drátek, díky čemuž vám vznikne očko na zavěšení. Zbytek drátu uštípněte.
Mám rád domácí tvoření a návody jak si věci udělat a vytvořit doma. Správným postupům a návodům se věnuji již 5 let a dokáži v kreativním tvoření pomoci a poradit.