Antistresové omalovánky

antistresova omalovanka

Omalovánky většina lidí zná jako obrázky pro děti, které je vymalovávaly dle předlohy oblíbené motivy a měli radost, když obrázek vypadal podobně. Omalovánky rozvíjí představivost a kreativitu. Pro umělecky založené děti jde o oblíbený relax, a méně umělecky založené tím zase trénují úchop pastelek a zručnost.

Antistresové omalovánky pro dospělé

V dnešní době už nejsou na trhu pouze omalovánky pro děti, ale na své si přijdou i dospělí. Antistresové omalovánky pomáhají odbourávat stres v každodenním shonu. Je příjemné na chvíli zapomenout na starosti a ponořit se pouze do přítomného okamžiku – a často to jinak nejde, když se musíte soustředit na vybarvování. Je to činnost, která nevyžaduje žádné velké nadání, absolutně pro každého – snadný způsob meditace, který skutečně funguje.

Co získáte?

Vybarvování přináší mnoho benefitů. Mezi nimi je vhodné vyzdvihnout:

  • Snížení hladiny stresu
  • Nahrazení negativních myšlenek pozitivními
  • Trénink udržení pozornosti
  • Uvědomování se přítomného okamžiku

Díky těmto benefitům využijí omalovánky všechny věkové skupiny, a to od malých dětí až po osoby v seniorském věku.

Antistresové omalovánky pro seniory

U vybarvování na věku opravdu nezáleží. Nebo možná ano. Jsou aktivity, kterým se v seniorském věku každý věnovat nemůže z důvodu různých zdravotních omezení. Snížená pohyblivost ale není v případě malování na překážku. Vybarvování je součástí zdravého životního stylu. V čem může být nápomocné konkrétně u seniorů?

  • Zapojení mysli kreativním způsobem
  • Dá se využít u pacientů s demencí
  • Snížení stresu spojené s nemocemi

Dokonce existuje i možnost používat moderní technologie. Pokud má senior problém se zrakem, existují aplikace například pro tablet, kde si může vymalovávat. Jde o levný koníček, který má své uplatnění v rámci terapií, ale i v rodinném kruhu. Vnoučata si mohou vybarvovat s babičkou, stráví společně nějaký čas a budou všichni spokojení.

Vymalujte si svou mandalu

Vyzkoušeli jste už antistresové omalovánky – mandaly? Pokud ne, je nejvyšší čas to zkusit. Vybarvování mandal má ještě hlubší účinky než běžné omalovánky pro dospělé. Kromě stimulace kreativity pomáhá i uvolňovat emocionální bloky a zmírňuje stres. Pomáhá ke zmírnění úzkosti, a to ve větší míře než vybarvování klasických obrázků. Pořiďte si omalovánky s mandalami, určitě stojí za vyzkoušení.

Pastelky na antistresové omalovánky

Čím vybarvovat antistresové omalovánky? Kvalitní pastelky jsou základ. Můžete se rozhodnout podle vlastních preferencí. Na trhu je opravdu velký výběr a možností je hodně. Především je potřeba se rozhodnout, zda potřebujete umělecké nebo akvarelové. Pro začátečníky budou vhodnější klasické. Vybírejte i podle toho, kolik potřebujete barviček. Důležitá je i cena, kvalitní pastelky pořídíte v cenové relaci od 200,- Kč až k 800,- Kč. K tomu si můžete pořídit i popisovače – linery a zkombinovat s pastelkami. Pak můžete dosáhnout velmi krásně vybarvených obrázků, které vám budou dělat radost.

Nejlepší antistresové omalovánky

Nedá se říct, které budou nejlepší právě pro vás. Na trhu je tolik typů, že si každý může vybrat přesně podle svých preferencí. Někomu budou vyhovovat mandaly, milovník psů upřednostní obrázky se psy. Vybírejte podle svých zájmů – ať jsou to zvířata, automobily, nebo letadla. Najděte, co vám dělá radost a vyzkoušejte!

Psaní o tvoření, malování a kreativních činností s dětmi se věnuji od roku 2019 a radím jak dělat dané postupy správně aby čtenářům pomohli a tvoření s dětmi si užili.
Exit mobile version