Celofánové obaly

Celofánový obal
Celofánový obal

Celofánové obaly jsou jednou z věcí, která se vám ve vašem papírovém tvoření může hodit. Ať už vyrábíte přáníčka nebo se věnujete jiné tvorbě, občas celofán jistě využijete.

Co je celofán?

Celofán je ve skutečnosti tenká fólie vyrobená z celulózy. Zdravotně je nezávadný a je nepropustný pro vzduch, olej a bakterie. I proto se používá jako obalový materiál v potravinářství, a kromě toho se do něj připravují dárkové balíčky a může posloužit i jako obal na přáníčka.

Jak poznáte celofán od tatrafánu?

Dříve se tato tenká lesklá fólie vyráběla z celulózy, dnes se ale složení celofánu od původního ve většině případů liší. Celofán nahradil tatrafán – syntetický průhledný celofán z polypropylenu. Ten máte pravděpodobně doma i vy. Původní celofán má nasládlou chuť, po navlhnutí se zkroutí, a při kontaktu s ohněm hoří. Tatrafán nesnese vysoké teploty, dá se svařovat a po přehnutí se vrátí do původního tvaru.  

Celofánové sáčky

Celofán se dá zakoupit v mnoha podobách. Dají se sehnat ploché celofánové obaly v různých velikostech, které jsou skvělé pro balení drobných dekorací, i celofánové kornouty, ve kterých se bude skvěle vyjímat domácí čokoláda nebo bonbóny. Můžete si koupit sáčky s různými potisky nebo celofánový obal na dárkový koš. Jde o vděčný materiál, do kterého zabalíte vše, co vás napadne. Pokud neseženete velikost, jakou zrovna potřebujete, obal si z celofánu snadno vyrobíte sami.

Kde koupit celofán?

Celofán seženete v papírnictví, případně ve specializovaných obchodech. Záleží, o jaký druh a typ máte zájem. Zda vám stačí fólie nebo potřebujete sáček v určité velikost, a také zda trváte na pravém celofánu ze 100% celulózy, nebo se spokojíte s jeho novodobou náhražkou – tatrafánem.

Jak zabalit dárkový koš do celofánu
Psaní o tvoření, malování a kreativních činností s dětmi se věnuji od roku 2019 a radím jak dělat dané postupy správně aby čtenářům pomohli a tvoření s dětmi si užili.
Exit mobile version