Co nakreslit do památníku?

obrazky do notysku
obrazky do notysku

Určitě si ze školních let pamatujete, jak jste si s kamarády a spolužáky navzájem kreslili obrázky do památníku. Bylo to krásné období. Ten, kdo si památník schoval, má krásnou vzpomínku. Památníky ze světa nezmizely ani v této době, kdy se je úpěnlivě snaží vytlačit technologie. Památníky jsou oblíbené převážně u dívek, která navazují v dětském věku silná přátelství, a chtějí s kamarádkou především sdílet. Obrázky, příběhy, cokoliv.

Věnování do památníku

Původně se do památníků více psalo, než kreslilo. Byly oblíbené v 19. století, a dívky si do nich navzájem psaly verše a přání, mnohdy doplněné kresbami. Postupem času byly verše nahrazeny jednoduchým přáníčkem, věnováním od kamarádky nebo kamaráda, a obrázkem. Případně pouze obrázkem, jménem a datem.

Jednoduché kresby do památníku

Ne každý má skvělý výtvarný talent. Pak je potřeba trochu improvizace, případně zapátrat, co zvládnu nakreslit. Někdo má dáno, a památník ověnčí překrásnou kresbou, ale zdaleka to není případ všech. Mladší slečny to příliš neřeší, a cokoliv, co je od kamarádky, nebo pro ni, je „nejlepší“. Jakmile jde ale o nás dospělé, a máme někomu nakreslit do památníčku cokoliv na památku, je to složitější. Je možnost dohledat si na internetu, jak se kreslí obrázky – a kreslit dle návodu. Případně zkusit obkreslovat – ale pozor, abyste netlačili tolik, že bude váš obrázek vidět ještě za tři listy. Když vytváříte věnování pro starší osobu, než je dítě na prvním stupni, je to o něco jednodušší. Není potřeba kreslit složitá zvířátka nebo postavičky, stačí krásný text, který dotyčné zahřeje u srdce ještě po moha letech. Doplňte ho jednoduchými ornamenty, kytičkami, srdíčky, a originální věnování je na světě.

Obrázky do památníku pro holku

Holky ve věkové skupině 8–10 let, které jsou nejpočetnější skupinou, vlastnící památníky (pokud nepočítáme starší generace, které je mají uschované v šuplíku jako vzpomínku), ocení krásně zdobené obrázky s motivy pohádkových postaviček, zvířátek nebo přírody. Případně od nejlepší kamarádky cokoliv, co vyjadřuje jejich přátelství a co je pojí.

Jakým obrázkem uděláte radost?

Skutečně záleží na tom, pro koho máte památku napsat či vytvořit. I na věkové generaci, na pohlaví. Pravda, starší člověk vám už asi jen tak nepůjčí památník, abyste mu tam něco pěkného nakreslili. Ale když se stane, že vaše dítě přinese domů památníček s tím, že neví co do něj nakreslit – musíte mu něco říct. Ať nakreslí to, čím kamarádce udělá radost, co má ráda. Pokud jezdí na koních, ať nakreslí koně. Baví kamarádku něco jiného? Ať se tím inspiruje. Nebo ať nakreslí cokoliv, ale jen pro ni, z kamarádství – a napíše jí k tomu pár milých vět. Není potřeba vymýšlet dlouhé a složité citáty, když chce jeden druhému udělat radost. Můžete najít mnoho citátů, a to i v knihách, a inspirovat se – ale pár jednoduchých vět od srdce udělá větší službu, a hlavně jste to vy, kdo je píše. Od srdce.

Psaní o tvoření, malování a kreativních činností s dětmi se věnuji od roku 2019 a radím jak dělat dané postupy správně aby čtenářům pomohli a tvoření s dětmi si užili.
Exit mobile version