Dolaďte svůj interiér dokonalým osvětlením a záclonami, které dodají vašemu prostoru intimitu

osvětleni na stěně v místnosti
osvětleni na stěně v místnosti

V současnosti se v interiérovém designu setkáváme s fascinujícím propojením funkčnosti, kreativity a také estetiky. V dnešní době si lidé ve svých domovech vytvářejí prostředí, které odráží jejich osobnost a zároveň v něm mohou bez problému a pohodlně žít. Klíčovou roli ve vzhledu každého krásného interiéru hraje osvětlení a záclony, proto se zaměříme především na tyto dvě složky.

Osvětlení

Obsah článku

Osvětlení hraje v našich interiérech opravdu důležitou roli. Správné osvětlení musí splňovat jak praktické požadavky, tak požadavky estetické. V moderních interiérech se budou zcela jistě vyjímat světelné lišty, které je možné stmívat, fungují na dálkové ovládání, dají se díky nim vytvořit fascinující světelné efekty, a dokonce je můžete synchronizovat s vaší hudbou.

Na příjemné zimní večery si můžete pořídit stolní lampu, která vytvoří tu pravou intimní atmosféru, při níž se velmi rádi zachumláte pod deku a dáte si hrnek skvělého kakaa. Stolní lampa ve tvaru žárovky má velice moderní design a je vyrobena ze skla. Tato lampa se napájí přes baterie. Chcete pořídit pěknou lampičku pro své dítě? Sáhněte po stolní lampě se zvířecími motivy. Lampa ve tvaru medvídka nebo jednorožce je tou pravou volbou. Je vyrobena z PVC a napájí se rovněž přes baterie.

Chcete-li dokreslit svůj interiér, balkón nebo terasu opravdu zajímavým zimním osvětlením, pořiďte si lucernu s LED žárovkou. Lucernu si můžete koupit v bílé nebo v hnědé barvě. Můžete si do ní vybrat jednu z několika druhů a tvarů žárovek, je napájena bateriemi a má šestihodinový časovač.

Velice elegantně působí i drátěné stolní lampy, které jsou oblíbeným doplňkem industriálních interiérů. Stolní lampa s kovovým rámem na nožičkách se dá pořídit v bílé a černé barvě. Váš interiér tak bude dokonale osvětlen, a to díky lámajícímu se světlu, které bude na vašich stěnách vytvářet nevšední tvary.

obývací pokoj

Záclony

Určitě nám dáte za pravdu, když vám prozradíme, že záclony doladí a podtrhnou každý interiér. V současnosti se preferuje především jednoduchý a moderní design záclon a závěsů. Záclony oživí váš domov a dodají mu na osobitosti a charakteru. Samozřejmě, že si nemusíte vybírat jen bílou barvu záclon, ale můžete sáhnout i po přírodních a neutrálních tónech, které se dají dokonale kombinovat s různými dekoracemi, v rozmanitých typech interiérů.

Lehké a průsvitné látky, ze kterých jsou záclony vyrobeny, dodají vašemu domovu na vzdušnosti a na svěžesti. Pokud si vyberete záclony z těžších materiálů, dodáte vašemu prostoru na útulnosti a podtrhnete váš smysl pro eleganci.

Vyzkoušejte lehkou záclonu, která se nabízí v bílé nebo šedé barvě, jejíž součástí je osm kroužků. Je velmi praktická, protože si nemusíte pořizovat žádné samostatné úchyty. Tato záclona je vyrobena z polyesteru, který se nedeformuje a dodá vašemu interiéru nevšední a elegantní nádech. Poskytne vám dostatečné soukromí a zároveň vpustí do vašeho bytu přiměřené množství světla a slunce.

Záclonu jednoduše zavěsíte na tyč, která je vyrobena z kovu, má nastavitelnou délku a můžete si vybrat hned z několika druhů a typů koncovekTyč na záclonu si vyberete v černé nebo ve stříbrné barvě. Je velmi praktická a vaše záclony díky ní pověsíte velmi rychle a bez námahy.

Věnuji se kreativnímu tvoření z papíru, látek i keramiky. Rozumím vhodným postupům a ráda poradím a vysvětlím jak správně tvořit a dělat podle DIY návodů. Zkušenosti s touto činností mám více než 5 let.