Dopis s blahopřáním

Dopis na oslavu

Dopis s blahopřáním

Dopisy ke zvláštním příležitostem bývaly dříve naprostou samozřejmostí, a i v dnešním světě digitálních zpráv je to něco, co každého dokáže zahřát u srdce. Chcete udělat i vy radost svým blízkým ručně psaným dopisem s krásným vzorem?  Pak pokračujte ve čtení. Náš dnešní článek totiž věnujeme právě těmto srdečným blahopřáním.

blahopřání nemusí být pouze k vánocům či novému roku

Blahopřání pro každou příležitost

Každé blahopřání by mělo samozřejmě vycházet ze srdce. Vždy by mělo být psáno s citem, a tak nějak odrážet osobnost toho, komu je věnováno. Na následujících řádcích proto přibližujeme, jak k jednotlivým přáníčkům přistupovat s citem, aby dokázala potěšit co nejvíce.

Jak složit obálku Origami DIY

Blahopřejný dopis k narozeninám 

U blahopřejných dopisů je klíčové se příliš neopakovat. Přeci jenom jsou narozeniny prakticky každý rok. Dopis by měl také odpovídat tomu, komu je určený. U kamarádů je například dobré vypíchnout nějaké společné zážitky, například právě z bujarých oslav. Občas neuškodí ani nějaký peprnější vtípek na adresu oslavence. U nadřízených se pak hodí spíše umírněnost, byť máte výborné vztahy, a u rodiny je zase na místě srdečnost, aby vaši blízcí věděli, že je máte rádi.

pro výrobu originálního Blahopřání můžete na internetu nalézt spoustu šablon

Blahopřejný dopis k narození dítěte

Přáníček k narození dítěte je opravdu velké množství. Aby nevzniklo faux pas, vždy je dobré se alespoň informovat o pohlaví drobka. Pokud ještě znáte jméno, váhu a centimetry, máte vyhráno! Můžete je totiž šikovně do přáníčka zakomponovat. Nezapomeňte také popřát hodně zdraví šťastné mamince a myslete také na tatínka.

Blahopřání k sňatku

Blahopřání k sňatku by mělo především vypadat. Obvykle je to v životě novomanželů jeden z nejšťastnějších dnů jejich života a vašim úkolem je sdílet jejich radost a zpříjemnit jim začátek společné cesty. Na odfláknutá přání zde proto není místo. Pokud pár znáte, můžete do přáníčka zařadit pár vtipů nebo otřepaných klišé týkajících se manželství (nebojte, prakticky se to očekává). Jste-li ona pověstná „plus jednička“, popřát hodně štěstí, zdraví a lásky do budoucího života se zkrátka hodí vždy. 

Blahopřejný dopis k novému roku 

Nový rok je obdobím oslav, sdružování a pro mnoho lidí také nových startů. V přání by tak duch oslav rozhodně neměl chybět. Alkohol a pro abstinenty ohňostroj nebo alespoň prskavka jsou hlavními motivy novoročních přání. U kamarádů určitě nešetřete žertíky a znáte-li jejich plány, nebojte se je pořádně motivovat. Kolegy a nadřízeným se vždy hodí popřát alespoň pevné zdraví a rodinu nejlépe navštivte osobně. Jestliže se vám to ale nepodaří, dejte jim alespoň vědět, že na ně myslíte, a tak to zůstane po celý rok. 

Blahopřejný dopis k životnímu jubileu 

Ať už jde o zlatou svatbu či 50. narozeniny, životní jubileum je třeba pořádně oslavit. K přáníčku opět přistupujte podle toho, komu je určeno a k jaké příležitosti jej píšete. Starší lidé by nemuseli vtípky těch mladších pochopit a naopak, proto si je tentokrát raději klidně nechte od cesty a popřejte pouze to nejlepší na cestě k dalšímu jubileu. A pokud si nebudete vědět rady, vzor blahopřejného dopisu k životnímu jubileu najdete jistě během chvilky.

Mám ráda kaligrafii a umělecké písma a práci s pery a štětci. Kreativním tvořením a psaním se zabývám několik let.
Exit mobile version