Ideální Víkend pro děti v Krkonoších: Nezapomenutelné rodinné dobrodružství

zimni vylet

Přemýšlíte, jak strávit dokonalý víkend s vašimi dětmi a zároveň se chtějí vydat na nezapomenutelné dobrodružství? Krkonoše, nejvyšší pohoří České republiky, nabízí právě to – nesčetné možnosti pro rodinnou zábavu, odění, a vzdělávání v jedinečném horském prostředí. Ať už hledáte klidnou přírodu, vzrušující outdoorové aktivity nebo kulturní zážitky, Krkonoše to všechno nabízí. V tomto průvodci vám představíme, jak vytvořit ideální víkendový plán pro vaše děti v této kouzelné oblasti, abyste si odnesli nejen krásné vzpomínky, ale i nové poznatky a zážitky.

Vyber lokalitu

Krkonoše nabízí mnoho atraktivních lokalit, z nichž každá má svůj jedinečný charakter a možnosti pro rodinný pobyt. Zde je přehled tří oblíbených destinací a několika ubytovacích zařízení v každé z nich:

DestinaceUbytováníRodinný PokojDětský KoutekWellness
Špindlerův MlýnHotel LomniceX
Pension SlunečniceXX
Pec pod SněžkouHotel Horizont
Chata Hnědý vrchXX
HarrachovWellness hotel Svornost
Pension MarkétaXX

Špindlerův Mlýn

Známý svou pohostinností a krásnou přírodou, je jedním z nejznámějších horských středisek v České republice. Toto městečko je ideální pro rodiny, poskytuje možnosti pro lyžování s různými terény vhodnými pro všechny úrovně lyžařských dovedností, včetně dětských lyžařských školek a snowparků. Mimo lyžařskou sezónu je Špindlerův Mlýn výborným místem pro pěší turistiku a cykloturistiku, s nádhernými stezkami vedoucími skrz okolní přírodu. Město také nabízí množství restaurací a kaváren, které jsou přátelské k rodinám s dětmi, a různá dětská hřiště, což z něj činí ideální místo pro rodinný odpočinek.

Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou, situovaná v nádherném údolí u úpatí Sněžky, je oblíbená pro své lyžařské terény a zimní sporty. Mimo zimní sezónu láká turisty na výlety k nejvyšší hoře České republiky a nabízí množství turistických tras, které jsou vhodné pro rodiny. Tato lokalita je ideální pro milovníky přírody, kteří chtějí prozkoumat krásy Krkonoš, ať už pěšky nebo na kole. S různými možnostmi ubytování, od luxusních hotelů po útulné horské chaty, je Pec pod Sněžkou skvělou volbou pro rodiny hledající kombinaci dobrodružství a relaxace.

Harrachov

Nabízí bohaté možnosti pro turistiku, jízdu na horských kolech a mnoho dalších outdoorových aktivit. V zimě se stává oblíbeným místem pro lyžování a snowboarding. Harrachov je také domovem řady kulturních a historických zajímavostí, včetně muzeí a tradičních řemesel, což umožňuje rodinám spojit aktivní odpočinek s poznáváním místní kultury a historie.

Srovnání cen na MegaUbytko.cz

Pro nalezení nejlepší nabídky a porovnání cen ubytování doporučuji využít srovnávač cen MegaUbytko.cz. Zde můžete najít ubytování podle vašich preferencí, rozpočtu a zjistit, která zařízení nabízí speciální služby pro rodiny s dětmi.

Trek k Labskému vodopádu

Labský vodopád je jednou z nejkrásnějších přírodních atrakcí Krkonoš a je ideální pro rodiny s dětmi. Tento trek začíná v Špindlerově Mlýně, odkud se můžete vydat pohodlnou cestou vedoucí k vodopádu.

  • Délka trasy: Cesta k Labskému vodopádu je přibližně 4 km dlouhá jedním směrem a trvá asi 1,5 hodiny chůze.
  • Terén: Cesta je dobře udržovaná a relativně rovná, což ji činí vhodnou i pro menší děti.
  • Atrakce na trase: Během cesty můžete obdivovat nádherný výhled na Labský důl a okolní horskou krajinu. U vodopádu, který je jedním z nejvyšších v České republice, se můžete těšit na úchvatné pohledy a skvělé příležitosti pro fotografování.
  • Možnosti odpočinku: Na trase je několik míst k odpočinku a pikniku, kde si můžete odpočinout a užít si občerstvení.

Trek na Sněžku

Trek na Sněžku je vhodný pro starší děti, které mají již nějakou zkušenost s turistikou.

  • Délka trasy: Cesta na vrchol Sněžky je asi 8 km dlouhá jedním směrem a trvá přibližně 3-4 hodiny chůze.
  • Terén: Cesta je náročnější a zahrnuje prudší stoupání, ale je dobře udržovaná a značená.
  • Atrakce na trase: Trek nabízí nádherné výhledy na okolní hory a přírodu. Na vrcholu Sněžky můžete navštívit meteorologickou observatoř a užít si panoramatické výhledy na Českou republiku a Polsko.
  • Možnosti odpočinku: Na vrcholu je možné navštívit horskou chatu, kde si můžete dát občerstvení a odpočinout před sestupem zpět.

Co s sebou? 

KategoriePoložky
OblečeníTeplé vrstvy (fleece, svetry)
Voděodolná bunda a kalhoty
Pohodlné turistické boty (podívejte se zde na ty nejlepší)
Čepice a rukavice (v závislosti na sezóně)
Ponožky a spodní prádlo
Turistické vybaveníBatoh
Mapa oblasti a kompas (nebo GPS aplikace)
Sluneční brýle a krém s UV filtrem
Voda a turistické občerstvení (svačiny, oříšky, sušené ovoce (sušené meruňky jsou výborné))
Pro dětiHračky, knihy a hry pro volný čas
Dětský batůžek s oblíbenými svačinkami
Dětský náramek s kontaktními informacemi
Věnuji se kreativnímu tvoření z papíru, látek i keramiky. Rozumím vhodným postupům a ráda poradím a vysvětlím jak správně tvořit a dělat podle DIY návodů. Zkušenosti s touto činností mám více než 5 let.
Exit mobile version