Jak poslat balík přes PPL

poslani baliku ppl

PPL u nás patří k nejrozšířenějším přepravcům vnitrostátních i zahraničních zásilek. Pokud i vy nyní potřebujete poslat balík a zvažujete jejich služby, pak si přečtěte náš článek. Poradíme vám, jak poslat balík přes PPL a jak si můžete přepravu objednat i k vám domů.

balíky
Balíky

Co je PPL (Parcelshop)?

Pod zkratkou PPL Parcelshop se označuje místo (kterým může být prodejna či provozovna nezávislého podnikatele), jež kromě své hlavní podnikatelské činnosti umožňuje také příjem a výdej zásilek PPL.

Balík lze vyzvednout nebo podat vždy v otevíracích hodinách daného PPL Parcelshopu, přičemž zásilku si může vyzvednout kdokoliv, kdo se prokáže PINem pro převzetí. Výhodou je, že se příjemce ani odesílatel zásilky nemusí podřizovat určitému času doručení a odeslání. 

Existuje také PPL Parcelbox 

PPL Parcelbox je o něco praktičtější. Jde o samoobslužný výdejní a podací box, který má nepřetržitý provoz. Jeho ovládání je velice intuitivní, avšak platit se dá pouze kartou. Zásilku můžete vyzvednout po zadání PINu.

Odeslání balíku přes PPL

Jak poslat balík na dobírku přes PPL? Stačí jej správně zabalit, nadepsat a pak už jen objednat přepravní službu. 

Jak připravit balík k odeslání přes PPL?

Chcete-li balík odeslat přes službu PPL, pak musí splňovat následující podmínky:

  • Nesmí být těžší než 31,5 Kg, 
  • nesmí přesahovat rozměry 100 x 50 x 50 cm,
  • jeho maximální hodnota by neměla přesáhnout 20 000 Kč. 

Balík je vždy nutné dostatečně zabezpečit, proto obsah oblepte strečovou fólií a vložte do kartonové krabice. Tu následně pečlivě zalepte izolepou, aby se při přepravě nemohla otevřít. 

PPL objednání přepravy

Pokud máte balíček připravený k odeslání, přichází na řadu vyplnění objednávkového formuláře. Najdete jej přímo na stránkách přepravce PPL, vyplníte všechny potřebné údaje o zásilce, odesílateli i adresátovi a následně už jen zaplatíte poplatek za přepravu. Po uhrazení částky vám formulář vygeneruje etiketu k tisku, kterou je potřeba nalepit na balík. 

Jak předat zásilku PPL přepravci?

Připravený balík je následně potřeba předat do rukou přepravní společnosti. Předání přitom může proběhnout dvěma způsoby: 

posílání balíků
Posílání balíků

Sledujte zásilku, dokud se doručí adresátovi

Výhodou služeb přepravce PPL je možnost sledování aktuální pozice i stavu zásilky. Máte tak kdykoliv přehled nad tím, kde se zásilka aktuálně nachází, zda již byla vyexpedována z DEPA a je na cestě, nebo už dokonce leží v rukou příjemce. PPL přepravce zpravidla zásilku doručí do druhého maximálně třetího dne od podání.

Mám ráda kaligrafii a umělecké písma a práci s pery a štětci. Kreativním tvořením a psaním se zabývám několik let.