Jak poslat pohled do zahraničí

pohled do zahranici

Máte v zahraničí rodinu nebo známé? Odjeli právě na dovolenou, nebo tam dokonce bydlí, a vy byste jim rádi poslali pohled, ale nevíte jak? Pak jste na správném místě. V řádcích níže vám poradíme, jak poslat pohled nebo balík do jiné země, kolik stojí poštovní známka do zahraničí nebo jak celý dopis nadepsat, aby jednoho dne dorazil do rukou správného adresáta.

postcrossing pohledy do zahranici
Dopisy do zahraničí

Obyčejná zásilka do zahraničí 

Odeslat pohled do zahraničí dnes můžete na každé poště. Dokonce stačí do poštovní schránky vhodit jen obyčejné psaní se správně nalepenými poštovními známkami. Obyčejná zásilka do zahraničí může představovat jak pohlednici, tak i dopis v obálce. 

Cena pohledu do zahraničí – kolik stojí odeslání?

Pojďme se podívat na to, kolik vás bude odeslání pohlednice do zahraničí stát. Při odesílání zásilky hraje hlavní roli její hmotnost, přičemž pohlednice nebudou vážit více než 50 g. Na ni je třeba nalepit známku o určité hodnotě podle toho, kam zásilku odesíláte. Cena se rozlišuje podle toho, zda odesíláte zásilku do zemí Evropy, nebo mimo ni. Kolik tedy může stát poštovní známka do zahraničí?

 • Pohlednice odesílané do Evropy musejí mít známku za 39 Kč. 
 • Pohlednice odesílané do zemí mimo Evropy musí mít známku za 45 Kč.
Hmotnost zásilkyCena odeslání EVROPSKÉ ZEMĚCena odeslání MIMOEVROPSKÉ ZEMĚ
50 g39 Kč45 Kč
Ceník je platný od 1. 1. 2022

Jak nadepsat dopis do zahraničí

Psaní do zahraničí má svá pravidla. Nezapomeňte se vždy řídit zvyklostmi dané země, protože jinak by se psaní nemuselo dostat do rukou adresáta. Platí, že by adresa adresáta měla být vždy psána latinkou, ať už dopis odesíláte kamkoliv do země s jiným úředním jazykem. Co se týče umístění údajů, je to stejné jako při odesílání dopisů po České republice. Jak tedy nadepsat dopis do zahraničí?

 • Levá horní část – adresa odesílatele
 • Pravá horní část – poštovní známka
 • Pravá dolní část – adresa adresáta
zahranicni dopis
Zahraniční dopis

Jak poslat balík do jiné země?

Výše jsme si řekli, jak do zahraničí odeslat obyčejnou zásilku ve formě pohlednice nebo dopisu v obálce. Co když ale chcete do zahraničí odeslat balík? Přečtěte si, kolik odeslání balíku do zahraničí stojí nebo jak je to s placením CLA.

Kdy se platí CLO

CLO zaplatíte vždy, když odesíláte zásilku mimo země Evropské unie. Státy totiž chtějí mít kontrolu nad tím, co kdo na jejich území posílá. Výši CLA proto stanovuje celní úřad země, do které zásilku posíláte.

Jakým způsobem můžete balík odeslat?

Přepravců, přes které můžete balík do zahraničí odeslat, je hned několik. Pochopitelně se od sebe liší cenou služby, ale také lhůtou pro doručení. Konkrétní podmínky vždy najdete na stránkách daného přepravce, vybírejte dle toho, zda je pro vás prioritní cena či rychlost doručení. Níže vám uvádíme jen stručný přehled, s kým balík do zahraničí odeslat.

 • Česká pošta
 • Zaslat.cz
 • Shipex
 • Pošli snadno 
 • DHL
 • Zásilkovna
zahraniční pohledy a dopisy
Zahraniční pohledy a dopisy
Mám ráda kaligrafii a umělecké písma a práci s pery a štětci. Kreativním tvořením a psaním se zabývám několik let.