Jak se hrají piškvorky

Piškvorky
Piškvorky

Piškvorky jsou asi nejznámější hrou, ke které potřebujete jen tužku a papír. Nicméně pokud vás z nějakých nepochopitelných důvodů piškvorky až dodnes míjely, můžete si níže přečíst pravidla. Jde o opravdu jednoduchou a zábavnou hru.

Piškvorky: pravidla

Budete potřebovat čtverečkovaný papír. Hra je pro dva hráče, přičemž každý hráč má svůj symbol – křížek nebo kolečko. Hráči se střídají po jednom tahu ve vepisování svých symbolů do čtverečků. Cílem je vytvořit řadu pěti svých symbolů. Ta může být ve vodorovné, svislé i šikmé poloze. Důležité je, že tuto řadu nesmí protínat soupeřův symbol.

Piškvorky jsou hrou starou jako sama civilizace. První zmínky o obdobné hře se objevují v Číně, a to už v období 2000 let před Kristem. Tato hra však vznikala nezávisle na sobě ve všech koutech světa, včetně antického Řecka nebo Ameriky (před jejím objevením Evropany). Známé jsou také japonské piškvorky, kde namísto kroužků a koleček hráči mají bílé a černé kameny.

Piškvorky online zdarma

Pokud jste nadšeným hráčem piškvorek, ale nemáte ve vašem okolí s kým si zahrát, můžete se zapojit do online hraní. Zahrát si můžete například zde. A pokud vám to půjde, můžete se připojit i do místní ligy a stoupat po piedestalu piškvorkové slávy.

Video jak hrát piškvorky

Mám rád domácí tvoření a návody jak si věci udělat a vytvořit doma. Správným postupům a návodům se věnuji již 5 let a dokáži v kreativním tvoření pomoci a poradit.