Jak vyměnit náplň pera Pilot

napl pera pilot

Mít při ruce pero se vždycky hodí. Kvalitní pero v kapse se nikdy neztratí. Obzvlášť to platí pro známé a oblíbené pero Pilot.

Pero Pilot uživateli nabídne hned několik výhod – je lehké, skladné a dobře padne do ruky, píše na většině běžných povrchů včetně látek (čímž předčí spousty klasických propisek), perem zároveň můžete napsaný text vymazat, a především, má vyměnitelné a snadno rozlišitelné náplně. Takové pero vám pak může vydržet několik let, třeba do doby, dokud ho neztratíte. Právě o výměně náplně ale ne každý ví nebo si na to netroufá, přitom jde o jednoduchý a rychlý proces. Ten si teď podrobněji rozebereme.

Co budeme potřebovat k výměně náplně Pilot

Výměna náplně do gumovacího pera Pilot vyžaduje jen samotné pero a náhradní náplň. Tu můžete zakoupit v každém kamenném papírnictví nebo i online na internetu. Náplně se obvykle prodávají po vícero kusech, a vyjdou na pár až několik desítek korun. Například jedno balení o třech náplních seženete orientačně za 40kč, balení po dvaceti stojí kolem 160kč. Z toho vyplývá, že cenově se vyplatí větší balení.

Postup na výměnu náplně Pilot

Připravíme si pero a náhradní náplň. Pero uchopte do ruky a prohlédněte si ho – obsahuje nenápadný závit, který pero rozdělí na dvě části. Oddělte jej od sebe a vyjměte původní náplň, která se nachází v zadní části pera.

Místo původní náplně vložte náplň náhradní. Pak nezbývá, než oddělené části pera pomocí závitu otáčivým pohybem zase spojit. Zkontrolujte, zda je závit dostatečně utažený, a můžete se opět pustit do práce.

Pro jistotu výměnu provádějte nad novinami nebo jiným povrchem, jehož znečištění vám nebude dělat těžkou hlavu, pro případ, že by některá z náplní vytékala. Jde ovšem jen o preventivní opatření, pravděpodobně se nic takového nestane.

Na co si dát pozor při výměně

Samotná výměna je tedy velice jednoduchá a zvládne ji i malé dítě nebo úplný laik, který má obě ruce levé. Přesto je zde pár záležitostí, které výměnu mohou zkomplikovat, případně rovnou odložit.

Buďte v pozoru ještě před samotnou výměnou, tedy v okamžiku, kdy bloudíte papírnictvím. Může se totiž stát, že zakoupíte náplň, která do vašeho pera nepasuje. Vždy dbejte, abyste si pořídili náplň přímo pro váš konkrétní typ pera – na obalu tato informace obvykle bývá uvedená.

Výměna náplně je také častou příčinou neúmyslné fatální likvidace pera. Problém může nastat při kompletaci v místě závitu. Myslete na to, že je celé pero z plastu, a plast bývá křehký. Utahujte závit s citem. Při vynaložení více síly jej strhnete a pero tak již nezkompletujete. Pokud do sebe části pera nejdou zašroubovat s lehkostí, raději zkontrolujte, zda na závitu neulpěl nějaký cizí předmět nebo špína, která by zašroubování bránila.

Mám rád domácí tvoření a návody jak si věci udělat a vytvořit doma. Správným postupům a návodům se věnuji již 5 let a dokáži v kreativním tvoření pomoci a poradit.
Exit mobile version