Jak vyrobit auto z kartonu

auto z kartonu
auto z kartonu

V našich domácnostech se kupí zdánlivě nepotřebné věci, ale přitom stačí málo, abyste jim dodaly nový rozměr. Třeba vaše děti ocení působivou hračku, na jejíž výrobu budete potřebovat jen obalový materiál a kancelářské potřeby – příkladem jest působivé auto z kartonové krabice. Tvořte z věcí, které vás běžně obklopují, bavte se a zapojte fantazii.

Jak vyrobit auto z kartonové krabice

Ze všeho nejdříve musíte najít krabici vhodných rozměrů. Taková krabice by měla mít rozměry alespoň 100x50x50 cm. Tedy metr na délku, půl metru na šířku a půl metru na výšku.

Odřízněte horní třetinu krabice tak, aby zůstala spojena s krabicí svou delší částí. Odříznutou část ohněte do 90° – tato část bude představovat čelní sklo. Střed odklopené plochy vystřihněte a zanechte jen úzký rám, aby bylo skrze tuto imitaci čelního skla vidět.

Dále lepicí páskou přilepte všechny části, které se na krabici odchlipují. V bocích krabice vystřihněte dva vstupy, ty budou sloužit namísto dveří. Udělejte tyto otvory dostatečně velké, aby jimi dítě mohlo pohodlně vejít. Vstupy můžete samozřejmě nechat spojené s krabicí a vytvořit tak otevírací dveře. V takovém případě můžete rovnou na dveře přilepit kliku.

Pak můžete zapracovat na detailech; vezměte ruličku od toaletního papíru a přilepte ji namísto výfuku, dva úzké proužky kartonu poslouží jako stěrače, dva malé obdélníky přilepené na bocích zase jako zpětná zrcátka… Nakonec vyrobte z kartonu volant a nalepte ho v kabině na místě řidiče.

Jak pomalovat auto z kartonu

Výroba auta z kartonu jeho kompletací nutně nekončí, s pomocí nebo podle přání dětí jej můžete i pomalovat.

Nejprve celou karoserii pomalujte základní barvou. Jakmile je barva suchá, můžete jinou barvou domalovat jednotlivé komponenty, jako jsou zrcátka, výfuk a volant. Na palubní desce domalujte tachometr, jako kola poslouží třeba jednorázové hliníkové talíře. Přirozeně můžete využít i různých nálepek, fotografií nebo výstřižků obrázků. Jednotlivé barvy, vzory a motivy už závisí jen na vaší fantazii a přání malého řidiče… pak už zbývá se jen vydat na cestu.

Mám rád domácí tvoření a návody jak si věci udělat a vytvořit doma. Správným postupům a návodům se věnuji již 5 let a dokáži v kreativním tvoření pomoci a poradit.