Jak vyrobit cukrovou pastu

Depilační cukrová pasta
Depilační cukrová pasta

O cukrové pastě zřejmě již některé ženy slyšely. Díky přírodnímu složení je šetrná k pokožce, a při správné aplikaci působí minimálně bolestivě.

Co je cukrová pasta

Cukrová pasta je epilační prostředek. Skládá se jen z pár přírodních surovin, je snadná na výrobu i aplikaci, a působí dlouhodobě. Při správném použití způsobí jen málo bolesti a při strhávání nepoškozuje vrchní vrstvu pokožky, takže ji ocení i ti s citlivou pletí.

Cukrovou pastu si můžete pořídit v každé větší drogerii, ale lze si ji snadno vyrobit i v domácích podmínkách.

Návod na výrobu domácí cukrové pasty

K výrobě cukrové pasty budete potřebovat jen vodu, cukr a citronovou šťávu. A to v poměru 4 lžic vody, 4 lžic citronové šťávy a jednoho hrnku cukru. Bude vám stačit obyčejný bílý cukr, citronovou šťávu však použijte čerstvě vymačkanou z citronu. Dále si připravte hrnec, nějakou nádobu a něco na míchání.

Všechny suroviny smíchejte v hrnci, postavte na sporák a za stálého míchání směs přiveďte k varu. Jakmile směs probublává, vařte na mírném ohni ještě asi dalších 15 minut a občas promíchejte.

Během tohoto procesu si všímejte barvy. Hotová cukrová pasta bude mít tmavě zlatou barvu. V tu chvíli necháte směs trochu vychladnout a pak ji přelijete do vhodné nádoby, v níž ji budete uchovávat.

Nespotřebovanou pastu skladujte v lednici.

Mám rád domácí tvoření a návody jak si věci udělat a vytvořit doma. Správným postupům a návodům se věnuji již 5 let a dokáži v kreativním tvoření pomoci a poradit.