Jak vyrobit doma umělé květiny

vyroba domacich umelých květin
vyroba domacich umelých květin

Pro tematickou dekoraci, pro radost z kreativní tvorby… Představíme si, jak rychle a jednoduše vyrobit umělé květiny z věcí, které za pár kaček seženete v každém papírnictví.

Jak vyrobit umělé květiny – levandule z korálků

Jako základ budete potřebovat silnější drát potažený zeleným papírem, a další drát o tloušťce 0,3mm, nejlépe bez povrchové úpravy. Dále budete potřebovat rokajl – drobné skleněné korálky – v zelené barvě a barvě levandule, pokud možno ve vícero odstínech, které při výrobě můžete kombinovat, aby celek působil přirozeněji.

Postup:

Ustřihněte si silnější z obou drátků, o jehož délce rozhoduje to, jak dlouhou chcete mít větvičku levandule. Pomocí ketlovacích deští pak na jednom konci drátků vytvořte malé očko. Pak si ustřihněte alespoň dva metry slabšího z drátků, a jeho konec omotejte kolem smyčky vytvořené na silnějším drátku.

Na další si navlečte korálky barvy levandule (jejich počet záleží na jejich velikosti), a drátek jednou nebo dvěma smyčkami opět omotejte kolem základního drátu. Navlečte dalších deset až patnáct korálků a vedle první fialové smyčky vytvořte další. Stejným způsobem udělejte i třetí smyčku. Tak vám vznikne první prstýnek z fialových okvětních plátků.

Další drátek omotejte kolem silnějšího tak, abyste se dostali asi o dva centimetry níž, a vytvářejte další smyčky, dokud se nedostanete přibližně do poloviny stonku.

Následně stejným způsobem pokračujete se zelenými smyčkami, které neumisťujte do prstýnků, ale dávejte je po jedné a vždy se drátkem přesuňte o něco níž. Čím budete níže, tím větší dělejte lístečky. Na úplném konci, úplně dole, papír na silném drátku zakápněte lepidlem, abyste měli jistotu, že se nebude rozmotávat.

Tímto způsobem můžete vytvořit celý svazek, který svážete stuhou.

Umělé květiny z papíru

Dále si představíme origami skládanku, na níž budete potřebovat jen šest papírových čtverečků, například z barevného poznámkového bločku.

Postup:

  1. Vezměte si jeden čtverec, položte ho nakoso, a přeložte spodní roh na horní. Vznikne vám trojúhelník.
  2. Z tohoto trojúhelníku přeložte pravý roh na horní. Totéž opakujte s levým rohem.
  3. Postranní/boční trojúhelníčky rozložte a přeložte napůl. Výsledný tvar připomíná dva malé papírové draky.
  4. Čouhající horní hrany pravého a levého trojúhelníku přehněte a vložte do velkého trojúhelníku.
  5. Postranní trojúhelníčky přehněte směrem k sobě po již naznačené čáře v jejich polovině.
  6. Výsledný polotovar přehnutými konci stočte k sobě a slepte je buď izolepou, nebo lepidlem na papír. Vznikne vám tak kornout, evokující jeden okvětní lístek.
  7. Stejným způsobem poskládejte a slepte další okvětní lístky.
  8. Jakmile máte dostatek okvětních lístků, použijte oboustrannou lepicí pásku nebo kvalitní lepidlo pro jejich slepení k sobě. Výsledkem bude krásný papírový květ.

Květiny z krepového papíru

Nakonec si představíme jednoduchý návod na výrobu květin z krepového papíru. Krepový papír si rozbalte, přeložte na půl, a již přeložený papír přeložte na půl ještě jednou. Srolujte ho do ruličky a uprostřed prošijte jehlou.

Z obou stran konce zastřihněte do kulata a opatrně je rozložte. Přitáhněte je k sobě a začněte oddělovat a zvedat jednotlivé vrstvy papíru do tvaru květiny. Nakonec dole rozdělené části spojte sešívačkou.

Mám rád domácí tvoření a návody jak si věci udělat a vytvořit doma. Správným postupům a návodům se věnuji již 5 let a dokáži v kreativním tvoření pomoci a poradit.
Exit mobile version