Jak vyrobit domeček z kartonu

Domeček z kartonu pro děti

Zatímco v předchozím článku jsme uváděli výrobu auta, v tomto se zaměříme na výrobu domečku. Dětský domeček z kartonu je na výrobu jednodušší, než jak to vypadá.

Jak vyrobit domeček z kartonu – základ

Stejně jako u kartonového auta budete jako základ potřebovat velkou krabici. Pokud žádnou nenacházíte, budete muset slepic vícero menších. Krabice lepte kvalitním lepidlem na papír nebo tavnou pistolí. Důležité je, aby byla krabice dostatečně pevná, aby výsledný domeček držel tvar. Zkontrolujte všechny spoje a dolepte co je třeba. Stejně tak slepte dohromady všechny klopy.

Z dalšího velkého kusu kartonu si vystřihněte tvar L, který poslouží jako střecha sedlového typu. L pak přilepte k základu. Dále vyrobte štít domu. Domeček buď položte na bok a obkreslete na kousek papíru šablonu, podle níž pak vystřihnete dva trojúhelníky, nebo jej rovnou změřte a řiďte se naměřenými údaji. Trojúhelníky vystřihněte a dolepte zbývající části střechy.

I papírový domeček pro děti potřebuje okna a dveře. Předkreslete je na domeček a vyřízněte. V tuto chvíli se hodí zkontrolovat, že konstrukce stále drží tvar a nic se nikde nebortí. Pokud ano, vyztužte tato slabá místa dalším kouskem kartonu.

Jak vyrobit domeček z kartonu – barva

Vyberte si temperové nebo akrylové barvy, které na papíru rychle schnou a dobře drží. Pak si zvolte vhodný odstín pro střechu a omítku. Práci vám výrazně urychlí, použijete li barvu ve spreji. Použít ale můžete i štětec – v tom případě si na pomoc klidně přizvěte svou ratolest.

Natírejte rovnoměrně v jedné vrstvě. Teprve až ta zaschne, můžete natírat vrstvu druhou. Jakmile je základní barva zcela suchá, vrhněte se na jednotlivé kontury. Například rámy oken můžete natřít hnědou, aby imitovaly dřevo. Na střeše naznačte jednotlivé tašky tmavšími odstíny červené.

Domeček z kartonu pro kočku

Detaily a doplňky pro domeček z kartonu

K domečku můžete připojit mnoho doplňků, v závislosti na vašich možnostech.

Komín vyrobíte z malé krabice, které na jedné straně odříznete klopy a na druhé ji seříznete pod úhlem střechy. Namalujte ho bílou barvou. Ve chvíli, kdy bude barva suchá, na komín v pravidelných rozestupech nalepte tenkou malířskou pásku po obvodu celého komínu. Z menších kousků od sebe oddělte jednotlivé cihly, a ty natřete světle červenou nebo oranžovou barvou.

Z kartonových obdélníků můžete vyrobit truhlíky. Na odřezcích kartonu můžete nakreslit a vystřihnout květy a listy, které do truhlíků nalepíte. Samozřejmě můžete vše dobarvit.

Dovnitř můžete položit malý kobereček, na okna přilepit záclony ze zbytků látek nebo záclon apod. Pak už stačí se jen nastěhovat…

https://www.youtube.com/watch?v=xxEtUPM62Xw&ab_channel=Michaela
Mám rád domácí tvoření a návody jak si věci udělat a vytvořit doma. Správným postupům a návodům se věnuji již 5 let a dokáži v kreativním tvoření pomoci a poradit.
Exit mobile version