Jak vyrobit elfí uši

diy elfí uši
diy elfí uši

Pakliže máte doma malého elfa, vyrobte mu patřičný kostým a pro elfy charakteristické uši, kterými na karnevalu ohromí…

Jak doma vyrobit elfí uši

Pro výrobu si pořiďte cívku textilní fixační náplasti bez polštářku. Jde o lepenku, která výborně drží, a díky tělové barvě budou uši působit přirozeně ještě před tím, než je domalujete barvami. Najdete ji v každé lékárně za pár desítek korun.

Ustřihněte si asi 5 cm pásky a přilepte ji na horní stranu ucha tak, aby jeho horní část lícovala se špičkou ucha. Konce ohněte dozadu a přilepte tak, abyste získali typické elfí špičky.

Pořiďte si vhodné barvy na obličej – hodit se vám bude tmavší odstín hnědé, případně jakákoli jiná barva, pokud mají uši barevně kontrastovat. Natónujte celou lepenku tmavě hnědou (nebo jinou barvou) a veďte barvu do ztracena až přes samotnou kůži ucha tak, aby lepenka s kůží splynula a nebylo tak poznat, že jsou uši nalepené.

Počkejte, až barva zaschne, a pak přes ni udělejte tmavě hnědé šmouhy, kterými naznačíte větévky. K nim můžete domalovat zelené listy.

Elfí uši čelenka

K výrobě budete potřebovat:

  • malé ploché kleště se zahnutou špičkou
  • drátky dvojího typu – silnější a slabší (drátky musí být ohebné, takže volte vázací dráty, které se dají pořídit ve výtvarných potřebách)
  • doplňkovou dekoraci (malé korálky apod.)

Postup:

Pomocí kleští si ze silnějšího drátku vymodelujte základní tvar špičatých uší. Pro vaši spokojenost by uši měly být zcela identické a nápadně protáhlé. Fantazii se meze nekladou a můžete si pohrát s tvary a doplňky podle vlastního uvážení.

Na čelenku si vezměte slabší drát a naměřte délku tak, aby lehce přesahoval přes polovinu obvodu hlavy. Případně si v textilu, výtvarných potřebách či papírnictví můžete koupit základ pro výrobu čelenky, který výrazně usnadní práci. Na slabý drátek nakonec navlečete předem vyrobené uši, na hlavě naměříte jejich přesnou polohu a opět drátkem přikotvíte k čelence.

Mám rád domácí tvoření a návody jak si věci udělat a vytvořit doma. Správným postupům a návodům se věnuji již 5 let a dokáži v kreativním tvoření pomoci a poradit.
Exit mobile version