Jak vyrobit fotokoutek

věci do fotokoutku
věci do fotokoutku

Fotokoutek na svatbě je skvělá příležitost, jak zabavit hosty v průběhu celého večera.

Inspirace na fotokoutek

Abyste dosáhli pěkného fotokoutku, dbejte na výběr vhodného místa. Myslete na dostatek prostoru, dostatečné osvětlení, nebo zda koutek nebude na daném místě překážet.

Zároveň se soustřeďte na vhodné pozadí. K tomu vám stačí buď jen pár závěsů, barevná záclona, nebo zkrátka hezké pozadí na místě svatby. Může jím být třeba i rozkvetlá louka nebo nevšední dveře staré stodoly. Samozřejmě neuděláte chybu, když za pozadí zvolíte jednoduché bílé plátno. Nebojte se však vsadit na svou fantazii. Můžete zvolit pozadí s vtipným motivem, nebo jej tematicky sladit s večírkem.

Rekvizity do fotokoutku

Rekvizity vám nabízí nekonečné množství alternativ. Můžete si na internetu najít šablony do fotokoutku volně ke stažení, vytisknout je, nalepit na špejli a nechat kolovat mezi hosty, kteří se o fotokoutek zajímají. Obvykle jde o vtipné brýle, knír a podobné doplňky. Různé rekvizity si samozřejmě můžete také koupit. Seženete je v každém papírnictví a výtvarných potřebách.

Jednou z nejvhodnějších dekorací na svatbu jsou jistě květiny. Pro tyto účely se budou hodit rostlinky, které ihned neuvadnou, například chryzantémy. Připravte si bílý provázek, bílé plátno na pozadí a několik svazků květiny. Ustřihněte jim stonek na délku dvou centimetrů a navažte s několikacentimetrovým rozestupem až na zem. Na fotografiích bude takové pozadí působit jemně a romanticky.

Oblíbeným řešením výroby fotokoutku jsou pak fotorámečky. Dobře budou vypadat zlaté s originálním rámem, po kterých se můžete podívat třeba do starožitnictví nebo pozůstalosti po vašich předcích. Hosté si takový rámeček přizvednou, což na fotce bude vypadat, jako by z rámu vystupovali.

Pokud se však chcete inspirovat konkrétními motivy, můžete si projít například web Pinterest.com, kde naleznete nepřeberné množství originálních variací.

Mám rád domácí tvoření a návody jak si věci udělat a vytvořit doma. Správným postupům a návodům se věnuji již 5 let a dokáži v kreativním tvoření pomoci a poradit.