Jak vyrobit jmenovku na kufr

jmenovka na kufr

Jmenovka na kufr bude užitečná obzvláště, cestujete li hromadným dopravním prostředkem na velkou vzdálenost. Typickým příkladem, kdy je jmenovka na zavazadlo nutná, je letiště.

Jak vyrobit jmenovku na kufr z plastu

Jmenovka obvykle bývá obdélník z tvrdého PVC. Nejjednodušší variantou, která se vám nabízí, tedy je pořídit si tenkou plastovou desku o velikosti A4, nebo školní plastový lenoch, který má již předkreslené řádky. Na obojí se vám bude dobře psát. Z plastu vystřihněte obdélník o velikosti 5x10cm nebo větší, a pomocí děrovačky udělejte do jeho středu či do jednoho z rohů (ne však příliš blízko kraje) díru. Také si na něj můžete lihovým fixem narýsovat řádky, aby se vám na jmenovku lépe psalo.

Silnějším lihovým fixem pak na takto připravenou jmenovku uveďte veškeré potřebné údaje. Nakonec vyhotovenou jmenovku připevněte provázkem na kufr. Udělejte alespoň dvojitý uzel, aby se provázek nerozvázal. Další možností je jmenovku připevnit kroužkem na klíče.

Jmenovku na kufr do letadla si můžete stáhnout třeba zde.

Jak vylepšit jmenovku na kufr

Další možností je text napsat na papír (nebo vyhotovit v textovém editoru a vytisknout), a ten pak zalaminovat. Vznikne vám odolná kartička, při níž nehrozí, že se text setře nebo rozmaže. Kartičku upevněte na kufr stejným způsobem jako u předchozí varianty.

Jmenovka také může pomoci zavazadlo snáze dohledat. Ozvláštněte si ji třeba barevným obrázkem nebo na ní nalepte proužek reflexní pásky, a vaše zavazadlo se již mezi ostatními neztratí.

Jaké údaje by měla jmenovka na kufr obsahovat

Jmenovka či visačka na kufr do letadla by měla obsahovat alespoň základní osobní údaje. Ideální je připsat vícero kontaktů na vaši osobu, aby bylo možné se vás co nejrychleji dopátrat.

Jmenovka by měla obsahovat minimálně:

  • jméno a příjmení
  • mobilní číslo, na kterém jste k zastihnutí
  • adresu bydliště, včetně státu
  • emailovou adresu

Samozřejmě si jmenovky můžete koupit již hotové. Odolné jmenovky na kufr vyrábí například značka Travelite.

Mám rád domácí tvoření a návody jak si věci udělat a vytvořit doma. Správným postupům a návodům se věnuji již 5 let a dokáži v kreativním tvoření pomoci a poradit.