Jak vyrobit raketu z papíru

papirova raketa
papirova raketa

Děti rády objevují – tak proč ne rovnou vesmír, s raketou, kterou si vytvoříte společnými silami? K výrobě působivé rakety z papírové ruličky potřebujete jen několik málo věcí. Vaše děti vám přitom mohou být při ruce.

Jak vyrobit papírovou raketu v jednoduchých krocích

Pro kompletaci rakety budete potřebovat:

  • papírovou ruličku (můžete použít jak dlouhou úzkou ruly například od alobalu, ale i krátkou širokou od toaletního papíru)
  • barevné papíry
  • lepicí pásku a nůžky
  • lepidlo
  • tužku a černý fix

Na papírovou ruličku naneste lepidlo a obalte ji barevným papírem. Pro tělo rakety se bude hodit výrazná barva (červená, zelená…). Z papíru jiné barvy slepte malý kornout. Ten na širší straně nastříhejte a lepicí páskou připevněte k jednomu konci ruličky jako špičku rakety.

Tip: pokud nemáte ruličku od alobalu, můžete k sobě slepit dvě nebo tři ruličky od toaletního papíru do jedné delší. Můžete okraj jedné rule zasunout do okraje druhé, aby raketa lépe držela pohromadě.

Na další kus papíru, nejlépe téže barvy, jakou jste využili k výrobě špičky rakety, nakreslete čtyři obdélníky. Vystřihněte je a každému z nich ustřihněte jeden roh. Spodek trupu rakety na čtyřech místech nastřihněte a do těchto zástřihů zasuňte obdélníky.

Z modrého papíru ještě můžete vystřihnout dva pruhy a nalepit je na ruličku. Raketa tak bude opticky působivější. Nakonec na tentýž papír nakreslete kolečko. Vystřihněte ho a nalepte na špičku rakety. Kolečko bude představovat okénko, do něhož můžete dokreslit tvář pasažéra… a raketa je hotová, teď zbývá ji jen předat malému astronautovi a vyrazit na první vesmírné dobrodružství.

Mám rád domácí tvoření a návody jak si věci udělat a vytvořit doma. Správným postupům a návodům se věnuji již 5 let a dokáži v kreativním tvoření pomoci a poradit.