Jak vyrobit tank z papíru

tank z papíru
tank z papíru

Tank z papíru potěší jak malé ratolesti, tak dospělé s kreativní duší. Obzvláště ty, kteří si oblíbili origami, neboť sestavení papírového tanku v přeneseném smyslu už tak trochu mezi origami patří… 

Tank z papíru (návod)

Výroba tanku z papíru vám nezabere déle než několik málo minut. Ze všeho nejdříve budete potřebovat vhodný základ. Za ten vám poslouží kartonová krabice, nejlépe nízká a podlouhlá. Musí jít ovšem o pevný karton, který se snadno neprohne, aby byl tank stabilní. Pakliže jste takovou krabici nalezli, zavřete ji a všechny její klopy přilepte lepicí páskou.

Ze stejně velké krabice vystřihněte boční stěny tak, aby vystřižená část byla stejně široká jako šířka tanku a měla tvar obráceného „U“. Dno tohoto „U“ by mělo být o něco kratší, než je délka krabice představující tank. Toto zužující se „U“ přilepte k základu.

V dalším kroku k boku tanku přiložte balicí papír a tužkou si obkreslete tvar. Ten vystřihněte a dvakrát obkreslete na karton. Znovu vystřihněte a přilepte na boky tanku.

V přední části stříšky vytvořte kruhový otvor. Do něho zasunete papírovou rouru a pečlivě přilepíte tavnou pistolí.

Z kartonu vystřihněte dvě papírová kola o něco nižšího průměru, než je výška základu tanku. Další papírový tubus nařežte na kousky o délce asi 15cm. Jeden takový tubus přilepte tavnou pistolí do středu jednoho z kruhů. Druhý kruh přilepíte naproti němu – takto budete pokračovat, dokud nebudete mít hotová kola po celé délce. Ta pak opět tavnou pistolí přilepte na boky tanku.

Dále si z kartonu nastříhejte pruhy široké 20 cm. Rozdělte je pomocí pravítka po dvou centimetrech a podle předkreslených čar vytvořte ohyby. Pruhy oblepte kolem kol – vznikne tím imitace pásu.

Nakonec můžete z kartonu vystřihnout malá kolečka, kterými polepíte spoje. Kolečka budou evokovat nýtky. Zkuste být ještě rafinovanější a vyrobit k tanku vlastní doplňky – namalujte mu plastické číslo, vyrobte doplňkové zbraně, pomalujte tělo tanku apod.

Při natírání použijte temperové nebo akrylové barvy a natírejte rovnoměrně.

Ve videu se můžete podívat na další způsob skládání tanku:

Mám rád domácí tvoření a návody jak si věci udělat a vytvořit doma. Správným postupům a návodům se věnuji již 5 let a dokáži v kreativním tvoření pomoci a poradit.
Exit mobile version