Jak vytvořit vlastní etiketu

vlastni etiketa

Pokud chcete, aby vaše sklenice se zavařeninami od sebe byly snadno rozeznatelné a měly patřičný šmrnc, přestane vám obyčejný bílý nalepovací štítek stačit. Máte spoustu mnoho jiných, účelnějších a atraktivnějších možností. Mnoho z nich si můžete pořídit v papírnictví a výtvarných potřebách, jiné si velice snadno a s takřka nulovými náklady vyrobíte sami doma.

Jak vyrobit etiketu pomocí samolepky

Není nic jednoduššího, než si v papírnictví koupit bílé lepicí štítky, popsat je a nalepit k čemu je třeba. Tenhle jednoduchý koncept si můžete ozvláštnit hned několikera způsoby. Namísto tužky použijte třeba barevné gelové pero, nakreslete kolem nápisu ozdobné rámečky, polepte okolí tematickými motivy a podobně. Zalovte ve vlastní představivosti…

Jak vyrobit etiketu pomocí izolepy

Etiketa vyrobená pomocí lepicí pásky v podstatě nabízí tytéž možnosti jako předchozí varianta. Jediný rozdíl spočívá ve způsobu lepení, kdy se nemusíte spoléhat na štítky s lepicí vrstvou již od výroby. V tomto případě můžete použít papír o velikosti, gramáže, barvy a tvaru podle vlastního uvážení, individualizovaný pro vaše specifické potřeby. Podle toho můžete zvážit i jiné psací či malovací potřeby, než je tužka, propiska nebo gelové pero. Klidně si vyhrajte s barvami a štětcem, záleží na zvoleném podkladu. Takový štítek opět stačí jen popsat, ozdobit, a v konečném kroku přelepit izolepou s tím, že páska by měla překrývat celou etiketu a ještě by mělo zbýt dost plochy na přilepení k druhému povrchu. Výhoda je, že takovou etiketu, obzvlášť ze skla, lze mnohem snáze odstranit.

Jak vyrobit etiketu pomocí barev na sklo

Barvy na sklo mají tu výhodu, že jsou výrazné a slupovací. Nejdříve si tvar etikety narýsujte na papír a nakreslete motiv. Předkreslenou etiketu vložte do plastového obalu – na něj pak podle návrhu namalujete samotnou etiketu.

Nejdříve vyrobte obrys etikety a všech předkreslených motivů včetně textu. Nechte několik hodin schnout, poté sloupněte a přelepte na sklenici. Dejte přednost jednoduchým motivům.

Jak vyrobit etiketu pomocí křídy

Další možností je vyrobit etiketu křídovou barvou. Rozdrťte klasickou bílou křídu na prach. U tohoto kroku byste měli být důslední, aby v hladkém prášku nezbylo žádné tvrdé zrno. Pokud se nepodaří, přesejte prach přes jemné sítko.

Hladký křídový prach smíchejte s vodou v takovém poměru, aby výsledná směs netekla. Pokud je kaše málo hustá, přisypte další křídový prach.

Stejně jako u barev na sklo si motiv etikety nejdříve předkreslete. Vystřihněte a přilepte páskou na vnitřní stranu sklenice, textem/obrázkem ven. Podle ní pak křídovou kaší etiketu namalujete.

Jak vytvořit etiketu na lahev

 Výroba etikety na lahev může být složitější, obzvlášť pokud jsou možnosti uvedené výše pro vaše potřeby nedostačující. Pakliže chcete etiketu netypických tvarů nebo přes celý obvod lahve, zvolte si pro její navržení některý z dostupných a pro tento účel navržených grafických programů, které obvykle obsahují i vhodné šablony. Jednoduché návrhy a intuitivní rozhraní však najdete i v oblíbeném a dostupném Adobe Photoshop.

Mám rád domácí tvoření a návody jak si věci udělat a vytvořit doma. Správným postupům a návodům se věnuji již 5 let a dokáži v kreativním tvoření pomoci a poradit.