Moosgummi

moosgummi
moosgummi

Na rozdíl od foamiranu není moosgumi materiál určený k výrobě krásných květin, které vypadají jako živé.  I když jsou velmi podobné, moosgummi je silnější a tužší.

Co je moosgumma?

Pěnovka moosgummi je skvělým kreativním materiálem, který je určený například na zdobení desek a obalů knih, dají se z ní vyrábět šperky, přáníčka, mozaiky, dětská razítka a celkově má široké využití. Dá se řezat, stříhat i lepit. Navíc je vhodná pro práci s dětmi už od tří let, tudíž je ideální k zabavení i těch nejmenších. Nejčastěji se prodává v arších o velikosti A4 a tloušťce 2 mm. Jde o savý materiál, čehož se využívá například u výroby razítek.

Youtube tvoření s moosgummi

Na YouTube najdete velké množství návodu na výrobu dekorací s moosgummi. Je jich celá řada a přibývají další, protože u tohoto materiálu jsou možnosti využití prakticky nekonečné. Setkali jste se s tímto materiálem poprvé a chcete si zkusit něco vyrobit? Pro začátek můžete vyzkoušet třeba razítka, nebo si s pomocí moosgummi vyrobit krásný třpytivý náhrdelník.

 Jak na razítka z moosgummi

Budete potřebovat pěnovku, nůžky, lepidlo a materiál, který bude sloužit jako pevný základ. Může jít o kousek dřeva nebo třeba korkovou zátku, zkrátka cokoliv, na co budete moct moosgummi připevnit. Z pěnové gumy vystřihnete požadovaný tvar a gumu přilepíte k pevnému základu. Jakmile lepidlo zaschne, máte hotovo. U dětí je oblíbená tvorba zvířátek nebo písmenek abecedy, které pak mohou obtisknout na papír nebo na jiný materiál dle fantazie. Razítko stačí po použití otřít vlhčenými ubrousky. Určitě ho nemyjte po proudem vody, aby nedošlo k odlepení gumy od dřívka.

Vyrobte si třpytivé šperky z moosgummi

Pěnovka moosgummi třpytivá je velmi dekorativní. Dá se využít například na výrobu třpytivých vánočních ozdob, nebo si můžete vytvořit barevný náhrdelník. Na výrobu některých šperků se vám mohou hodit i raznice na pěnovku, které vám vytváření o něco usnadní. Jednoduchý náhrdelník si ale vytvoříte snadno, a to jen připravíte si korálky a proužek moosgummi široký asi 1 cm. Na připravenou obruč nebo provázek pak na střídačku navlékáte korálky a moosgummi. Když zvolíte zajímavé a třpytivé barvy, můžete vytvořit řadu krásných šperků.

Video návod na tvoření z moosgummi
Psaní o tvoření, malování a kreativních činností s dětmi se věnuji od roku 2019 a radím jak dělat dané postupy správně aby čtenářům pomohli a tvoření s dětmi si užili.