Na co se zaměřit při nákupu golfových míčků?

Golfové míčky

Lidé, kteří začínají své golfové dobrodružství, často předpokládají, že největší pozornost je třeba věnovat správnému výběru holí, který zaručí nejlepší možný výkon při zachování pohodlí při hře. Neméně důležitý je však i výběr golfových míčků, na které se nejčastěji zapomíná a jsou považovány za druhořadou položku. Čemu byste měli věnovat pozornost při výběru golfového míčku?

Přizpůsobte model míče svým dovednostem

Začněme nejdůležitějším kritériem, kterým jsou zkušenosti golfisty. Díky rozlišení pěti úrovní hodnocení může každý golfista, ať už nováček ve sportu, nebo zkušený pravidelný účastník turnajů, přesně přizpůsobit míček svému hernímu potenciálu. Míčky dostupné Golfchampion lze rozdělit na:

  • Míčky pro začátečníky
  • Míčky pro amatéry s malými zkušenostmi
  • Míče pro středně pokročilé hráče
  • Míče pro zkušené hráče
  • Míče pro profesionály

Kolik vrstev by měl mít náš golfový míček?

Dalším kritériem je konstrukce míčku. Rozlišujeme několik typů míčků, které se liší počtem použitých vrstev. Míčky konstruované z jedné vrstvy se často označují jako drivingové míčky. Současným standardem jsou 2 vrstvy, které se nejčastěji používají při běžném tréninku a golfových soutěžích. Pokud hledáme pokročilejší technologii, poskytující dodatečnou rotaci míčku a další vylepšení naší hry, vyplatí se vsadit na míčky vybavené 3, 4 nebo dokonce 5 vrstvami.

Jak daleko doletí náš golfový míček?

Má každý golfový míček podobnou letovou vzdálenost? Samozřejmě ne, s ohledem na další podmínky, jako je počasí nebo specifika golfového hřiště. Proto se při výběru ideálního golfového míčku vyplatí zohlednit také letové vlastnosti míčku.

Oblíbené letové charakteristiky míčků se dělí na:

  • Míče s velmi vysokou trajektorií
  • Míče s vysokou trajektorií
  • Míče s optimalizovaným podílem výšky letu a valivé vzdálenosti
  • Míče s nízkou trajektorií letu a dlouhou valivou vzdáleností.

S ohledem na tyto charakteristiky je třeba si uvědomit, že pouze správně vybraný míč a hůl nám poskytnou největší potenciál pro zvýšení výkonnosti naší hry.

Věnuji se kreativnímu tvoření z papíru, látek i keramiky. Rozumím vhodným postupům a ráda poradím a vysvětlím jak správně tvořit a dělat podle DIY návodů. Zkušenosti s touto činností mám více než 5 let.
Exit mobile version