Obal na knihu

kniha v posteli
kniha v posteli

Obal na knihu

I když bychom byli rádi, kdyby tomu tak nebylo, knížky (a především jejich vazby) se časem opotřebí, zajdou nebo jednoduše ošoupou tím, jak je nechceme pustit z ruky. Pokud u knihy navíc popíjíme horký čaj nebo kávu a odkládáme je na stejný stolek, stačí chvíle nepozornosti a naše oblíbená kniha může být nenávratně zničena. Chcete-li své knihy udržet v kondici co nejdéle, doporučujeme sáhnout po kvalitním obalu, který její přebal ochrání před nehodami, nečistotami i všudypřítomným prachem.

obal na knizku

Univerzální obal na knihy pro malé i větší knížky

Univerzální obaly na knihy se dovedou přizpůsobit šířce vaší knížky bez toho, aby došlo k jejich roztržení či jinému poškození. Neobsahují totiž žádnou vnitřní výztuhu a bez problémů do nich zabalíte své oblíbené povídky i nové obsáhlé romány ve vaší kolekci. Tyto obaly se dodávají jak v plastovém, tak i látkovém provedení, jež dodá vaší knize zcela unikátní nádech. Jste-li navíc zběhlí v šití, není problém si takový obal vytvořit i svépomocí tak, aby přesně odpovídal vašemu vkusu.  

Obal na knihu v praktickém použití 🙂

Textilní obaly na knihy jsou na dotek příjemné

Textilní obaly na knihy jsou stále vyhledávanějším řešením a pomalu nahrazují klasické plastové obaly, které jistě všichni známe ze školních let. Látkový obal na knihu totiž dokáže knihu perfektně ochránit před oděrkami, stejně tak jako i před náhodným politím, protože látka veškerou tekutinu vpije do sebe. Pokud k takové nehodě nedej bože dojde, můžete je navíc snadno vzít a vyprat spolu s vašim prádlem.

Největší předností oproti jejich plastovým protějškům je však elegantní vzhled. Textilní obaly se dodávají v různých dekorech a barvách za použití různých látek, díky čemuž si můžete knihu vzhled knihy přizpůsobit přesně podle svých preferencí. Látkové obaly jsou navíc neprůhledné, takže se díky nim na cestách vyhnete pohledům zvídavých očí okolo vás snažících se nahlédnout, co že si to vlastně čtete, což jistě mnoho z nás také ocení.

obal na knihu
pokud je obal dostatečně velký, vejde se do něj i příslušenství ke čtení

Kožený obal na knížku pro luxusní vzhled i maximální ochranu

Pokud is koupíte pravý kožený obal na knihu,  pak by měl být ušitý z pečlivě vybraných vepřových nebo hovězích kůží, a to buďto z českých, nebo zahraničních koželužen. Tento obal je pro vás ideální, pokud hodně čtete a knížky máte často v ruce. Kožené obaly jsou totiž velmi odolné a zajistí maximální ochranu i luxusní vzhled. Jeden obal vám dokonce poslouží pro více knih podobné výšky. V koženém obalu mohou knihy cestovat bezpečně s vámi.

Lze vyprat obal na knihu?

Na obalu na knihy se po čase používání mohou objevit skvrny a různé otisky, které by jinak ulpěly na knize. Pokud máte obal papírový, pak jej po zašpinění raději vyhoďte a vyrobte si nový. Výhodou textilních obalů ale je, že se dají vyprat běžně v pračce. Stačí svléknout knihu a obal vyprat. Kožené obaly stačí houbičkou vyčistit.

Mám ráda kaligrafii a umělecké písma a práci s pery a štětci. Kreativním tvořením a psaním se zabývám několik let.