Pěnovka moosgummi – materiál s výbornými vlastnostmi pro každou kreativní duši

Penovka moosgummi

Moosgummi neboli pěnová guma je ideální materiál pro každého aranžéra. Hodí se pro výrobu různých plastických dekorací, příkladem uveďme třeba zvířátka, květiny či lístky. Výhoda této pěnovky spočívá v tom, že ji po nahřátí lze dobře tvarovat, a po vychladnutí si požadovaný tvar zachovává.

Nabízí se ovšem mnohem víc možností. Z této pěnovky můžete vyrobit i šperky, ozdoby, závěsné dekorace, přáníčka, razítka či přívěsky. Zároveň jej můžete snadno stříhat, řezat, lepit, skládat a sešívat. Nahřátou pěnovku můžete vložit do speciálních forem, což vám práci ještě usnadní. Lze si ale pořídit i raznice s různými tvary, od těch základních jako čtverec, po složité, které byste ručně vyřezávali jen těžko (např. sněhová vločka). U tohoto materiálu se opravdu hodí říct, že fantazii se meze nekladou.

Druhy moosgummi

Moosgummi naleznete v mnoha barevných odstínech a velikostech. Nejčastěji se setkáte s velikostí běžného kancelářského papíru o velikosti A4, k dostání jsou ale i formáty menší nebo celé rule.

Co se barev týče, nabízí se vám nepřeberný výběr – od různých odstínů modré, zelené, červené, žluté nebo fialové, až po úplně bílou a černou. Mnohé jistě potěší, že je k dostání i třpytivá moosgummi, opět v mnoha motivech a barvách.

Výrobky z moosgummi

Za příklad, co lze z této pěnovky vyrobit, nám poslouží dva návody. Protože samotná výroba je jednoduchá a z ostrých předmětů si zcela vystačíte i s obyčejnými nůžkami, mohou vám asistovat i vaše ratolesti. Jistě je práce s pěnovkou zabaví a přispěje ke kreativnímu rozvoji.

Závěs s ptáčky

K výrobě budete potřebovat:

 • Pěnová guma moosgummi barvy podle vlastního uvážení
 • Žinylkové drátky
 • Nalepovací očíčka
 • Silnou čtvrtku
 • Jutový špagát
 • Nůžky
 • Tavnou lepicí pistoli

Postup výroby

 1. Na čtvrtku si nakreslete motiv ptáčků. Ptáčky vyrobte z jednoduchých tvarů, jako je kruh (menší bude hlava, větší tělo) a 2x tvar slzy (křídla). Vystřihněte je a obkreslete na pěnovku. Tímto způsobem vyrobte komponenty na tolik ptáčků, podle toho jak dlouhý chcete mít závěs.
 2. Vystřihněte si různé délky a barvy žinylkového drátu. Vystříhané díly spojíte k sobě a ze zadu je slepíte tavnou pistolí. Drátky ohněte v polovině a přilepte je tak, aby znázorňovaly ocasní pera a zobáčky.
 3. Každému ptáčkovi tavnou pistolí nalepte oči. Totéž udělejte zezadu s provázkem. Provázkem ptáčky slepíte k sobě. Dávejte při tom pozor, aby byli umístění rovně pod sebou. Nahoře uděláte decentní uzlík a můžete jej zavěsit – kam? To je na vás. Třeba do dětského pokoje.

Přáníčko s motýlky

K výrobě budete potřebovat:

 • Pěnová guma moosgummi
 • Čtvrtky
 • Štětec a akvarelové barvy
 • Tavnou lepicí pistoli
 • Dřevěné korálky
 • Nůžky

Postup výroby

 1. Na čtvrtku si nakreslete šablonu motýlka, vystřihněte a překreslete na pěnovku. A opět vystřihněte.
 2. Druhou čtvrtku přeložte na polovinu a na přední stranu poklepem štětce namočeného do akrylové barvy udělejte cákance v barvě vystřižených motýlků.
 3. Jakmile barvy zaschnou, přilepte tavnou pistolí motýlky na obarvenou čtvrtku. Na motýlky pak nalepte korálky a máte hotovo.
Mám rád domácí tvoření a návody jak si věci udělat a vytvořit doma. Správným postupům a návodům se věnuji již 5 let a dokáži v kreativním tvoření pomoci a poradit.
Exit mobile version