Razítka pro děti

Razítka pro děti
Razítka pro děti

Razítka pro děti – ta správná tvůrčí zábava

Přemýšlíte, jakou tvůrčí zábavu dětem vymyslet? Nechte je razítkovat! Nebo využijte razítka pro přípravu dalších aktivit, hodí se například pro výrobu blahopřání nebo třeba výzdobu dětského pokojíčku. Fantazii se meze nekladou. Razítkování půjde i úplně malým dětem, samozřejmě pod dohledem dospělé osoby. Přečtěte si, jaká razítka existují a jak je doma s dětmi využít.

Typy razítek pro děti

Razítka fungují na stejném principu, liší se jen provedením a motivy.

Materiály razítek pro děti

Co se materiálů týče, nejčastěji narazíte na:

  • dřevěná razítka pro děti, ke kterým budete potřebovat ještě polštářek s razítkovací barvou,
  • umělohmotná razítka, která mají polštářek napuštěný barvou a vydrží opakovaně razítkovat poměrně dlouhou dobu,
  • gumové plochy razítek s umělohmotným razítkem, které má zespodu rámeček, kam se ploché gumy s razítkem zasunují. Výhodou je, že se obrázky dají vyměňovat a jsou skladnější. Opět je potřeba razítkovací polštářek a barva.

Motivy razítek pro děti

Motivů razítek pro děti je skutečně velké množství. Určitě najdete motiv, který se vašim dětem bude líbit. Ty nejčastější, které se používají, jsme pro vás shrnuli níže.

Razítka se zvířátky

Nejčastějším motivem pro děti jsou razítka se zvířátky. Najdete mezi nimi pejsky, kočičky, domácí zvířata, lesní zvířátka, zvířátka ze zoo, ze vzduchu i vody. Nechybí ani příroda, květiny, stromy, sluníčka a mraky atd.

Razítka s pohádkami

Mezi další hojně zastoupené motivy razítek patří pohádky. Jak naše české klasické, tak také zahraniční pohádky i dětské filmy od Disneyho. 

Tématická razítka

Dřevěná razítka se často prodávají v sadách, které jsou zaměřené na konkrétní téma. Mohou to být vánoční razítka, velikonoční razítka, razítka s péčí o miminko nebo právě pohádkové sady. Určitě se hodí zmínit také sady s abecedou a číslicemi.

Další motivy

Existují také neutrální motivy, které se dostaly na razítka. Mandala bývá z těchto všech motivů velmi oblíbená, protože se dá všemožně vybarvovat. Takových razítek, které se dají vybarvovat nebo doplňovat, je celá řada. Existuje dokonce razítko ciferníku hodin bez ručiček, které pomůže školákům s výukou hodin.

Klasické poštovní razítko

Sady razítek pro děti

Výhodné je pořídit rovnou sadu dětských razítek. Narazíte například na razítka se zvířátky, které v sadě čítají celou farmu nebo ZOO. Existují také razítka s číslicemi nebo písmeny, které můžete s dětmi využít jako přípravu do školy. Pro předškoláky a velmi malé děti se hodí také jen čistě barevná razítka bez motivů.

Náměty na další aktivity s razítky pro děti

Pokud už nebaví děti jen tak tiskat razítka na papír, využijte razítka k dalším aktivitám. Některé z nich vás jistě nadchnou.

  • Vybarvování – větší razítka se dají vybarvovat jako omalovánky.
  • Spojovačka – vytvořte pomocí razítek spojovačku založenou na typu úkolů co k sobě patří, nebo naopak škrtnout razítko, které nepatří do tématické řady. (Například natiskáte řadu zvířat a mezi ně zamícháte razítko boty.)
  • Pohádka – pohádková razítka můžete natiskávat na papír a říkat si k tomu pohádku. Razítka budete tisknout v posloupnosti s pohádkou, takže vyprávění bude mnohem interaktivnější.
  • Číslice a písmena – ty využijete hlavně pokud máte doma školáka. Procvičit s ním můžete matematiku nebo čtení právě tak, že si spolu natisknete příklady a slova. Můžete se střídat, aby bylo učení zábavnější. Jednou natisknete úkol vy dítěti, podruhé ono vám.
Mám ráda kaligrafii a umělecké písma a práci s pery a štětci. Kreativním tvořením a psaním se zabývám několik let.
Exit mobile version