Samolepky do alba

samolepky do alba
samolepky do alba

Samolepky jsou v první řadě zábavné. Dají se použít na jakékoliv zdobení, u výtvarných technik, můžete s nimi vytvářet umělecká alba. Děti samolepky milují a kupují si je od útlého věku. Holčičky s nimi zdobí pokojík, psací stůl, hračky, ale neujde tomu ani tajný deník nebo dopis pro kamarádku. Dospělí mají v oblibě samolepicí písmena, případně tematické samolepky do svých alb. Další oblíbenou skupinou samolepek jsou ty, které jsou vázány na určité období v roce – například velikonoční nebo vánoční svátky. Můžeme vybírat ze samolepek pro mnoho různých příležitostí.

Co je samolepka?

Jde o druh papíru, který je z jedné strany vybaven potiskem a z druhé lepící vrstvou. Tato vrstva umožňuje její přilepení na různé povrchy. Oblíbené jsou samolepky do alba, ale s touto technikou se můžete setkat i v oblasti bydlení. Moderní jsou samolepky na zeď, které se snadno nanáší a v interiéru mají poměrně dlouhou životnost.

Dětské samolepky do alba

Řada samolepek má dětské motivy. Se zvířátky, se srdíčky, kreslenými postavičkami. Děti si je mohou lepit do alba a vytvářet s jejich pomocí svůj vlastní příběh. Rozvíjejí jejich fantazii a kreativitu. Zvlášť u dětí, které samolepky kombinují s vlastní tvorbou, kreslí, vytvářejí příběh. Samolepky k tvoření zkrátka patří. Kromě krásných obrázkových samolepek mohou děti používat i samolepící písmena. Mohou vyvářet alba, kde stránky pomocí samolepek „nadepíšou“. Následně vytvoří své vlastní dílo, a to ozdobí dětskými motivy.

Vtipné samolepky do alba

Můžete se setkat i s vtipnými samolepkami, na kterých jsou zábavné hlášky, případně obrázky. Vysoké oblibě se těší samolepky do auta. Můžete najít spoustu nápisů, které vás pobaví, případně mají opačný efekt. Vtipné samolepky ale mohou sloužit i k přelepení díry/špíny na zdi. Pokud návštěvu upoutá vtipná hláška, bude to mnohem zábavnější, než když budete marně zkoušet skrýt znečištěnou zeď. A nakonec, vtipné samolepky vypadají zcela luxusně i v zábavném albu, které rozzáří a rozsvítí. Až si ho bude někdo prohlížet, a narazí na vtipné hlášky, dovětky řečené samolepkou a zábavné vsuvky, bude se skutečně bavit.  

Dekorační samolepky do alba

Do alba patří i překrásné dekorativní samolepky, které vaše zážitky jen doladí. Pokud je album zaměřené na přírodu, můžete vyzkoušet, jak s ním budou ladit samolepky s přírodními motivy. Zamilované album ozdobíte srdíčky, a pokud se chcete držet zpátky, vyzkoušejte decentní černobílé samolepky. Ty krásu alba pouze podtrhnou, ale nevzbudí příliš velkou pozornost. Samolepky ve zdobení alba skutečně nic nenahradí. Vybírejte pečlivě, aby zdobení ladilo, a lepte, až si budete doopravdy jistí, že danou samolepku nalepit chcete.

Psaní o tvoření, malování a kreativních činností s dětmi se věnuji od roku 2019 a radím jak dělat dané postupy správně aby čtenářům pomohli a tvoření s dětmi si užili.