Trendy boty pro dívky – Jak vybrat takové, které vaše dítě nebude chtít zouvat?

divci kozacky

Výběr správného páru bot pro vaši malou princeznu může být někdy oříškem. Děti mají často svůj vlastní vkus, přičemž pro rodiče je obvykle na prvním místě kvalita a pohodlí bot. Jak tedy najít obuv, kterou si vaše dítě zamiluje a zároveň bude vhodná pro různé příležitosti? Prozradíme vám, na co si dát pozor před koupí těch nejlepších bot pro vaše ratolesti.

Správná velikost boty? Nejdůležitější součást výběru

Prvním krokem při výběru bot pro dívky je bezesporu jejich správná velikost. Děti rychle rostou, a proto je důležité pravidelně měřit délku jejich nohou. Boty by neměly být ani příliš volné, ani příliš těsné, aby se dítěti pohodlně nosily a nohy měly dostatek prostoru pro pohyb. Při výběru bot tak dbejte na to, aby v botě zůstal asi 1 cm volného místa – tzv. nadměrek.

Účel boty, materiál i styl

Dalším důležitým faktorem je vybírat boty, které poslouží k danému účelu. Zatímco v zimě budou děti potřebovat teplejší a voděodolné boty, například dívčí kozačky, v létě bude skvělou volbou lehčí a vzdušnější model bot. Při výběru obuvi je kromě velikosti ale klíčovým bodem i jejich pohodlí. Děti tráví na nohou mnoho času – na hřišti, procházkách i pochůzkách po městě – a proto je důležité vybrat boty, jež jsou vyrobené z kvalitních materiálů. Takových, které budou nohám pohodlné a nebudou způsobovat otlaky nebo puchýře. Vhodné boty mohou pomoci udržet nohy vašeho dítěte v komfortu a zdraví. V neposlední řadě je ale také třeba brát ohled na to, že každá dívka má svůj vlastní styl a vkus – a to platí i pro boty. Zvažte proto raději společně, jaký design a barvy by mohly vaší princezně nejvíce vyhovovat. Některé děti preferují jasnější barvy a vzory, zatímco jiné dávají přednost jednoduchým a klasickým modelům. Dejte dítěti možnost vybrat si boty, které se mu zalíbí, a které vyjádří jeho osobnost. Nákupy oblečení či bot bez přítomnosti vašich slečen totiž nemusíte dopadnout oboustrannou spokojeností.

Bezpečné i trendy boty? Víme, kde je shánět

Posledním, ale určitě neméně důležitým faktorem, je bezpečnost bot. Boty by totiž měly dokázat nabídnout dostatečnou oporu, díky které můžeme předejít zbytečným pádům a úrazům. Dávejte proto při výběru bot pozor na kvalitu použitých materiálů, a ujistěte se, že mají boty pevné a spolehlivé zavazování, které se při větším a akčnějším kroku nepovolí. Kde ale takové boty shánět? Vsaďte na prodejny i online obchod CCC. Právě tam totiž narazíte na nepřeberné množství bot i doplňků pro děti i dospělé. Zpátky do škol a školek? Jedině s CCC!

Výběr bot pro holky i holčičky může být zábavným společným procesem – pokud se tedy zaměříte zejména na potřeby a preference vašeho dítěte. S důrazem na správnou velikost, pohodlí, styl a bezpečnost můžete snadno najít boty, které si vaše malá princezna zamiluje a které budou vhodné k nošení na různé příležitosti. Nezapomeňte také na to, že dětské nohy rostou jako houby po dešti, a tak by měly být pravidelně kontrolovány a v případě potřeby vyměněny, aby nohy vašeho dítěte mohly růst zdravě a pohodlně.

Věnuji se kreativnímu tvoření z papíru, látek i keramiky. Rozumím vhodným postupům a ráda poradím a vysvětlím jak správně tvořit a dělat podle DIY návodů. Zkušenosti s touto činností mám více než 5 let.