Vyrobte si orgonit

orgonit
orgonit

Nevíte, co je to orgonit? Pokud se zajímáte o spiritismus a vlastní blaho, čtěte dál.  Z orgonitu se stává hit dnešní doby. Povíme vám, co je orgonit zač, k čemu vám bude dobrý, a jak si ho sami vyrobíte podle svých potřeb a představ.

Co je to orgonit

Orgonit částečně souvisí s mocí magických kamenů, jež jsou jistě mnohým známé, a svým vzhledem upravený kámen taky připomínají. O kámen ale nejde. Orgonit je směs vyrobená z pryskyřice, kovu, kovových špon, krystalu a vosku.

Wilhelm Reich, kolega a spolupracovník se známým Sigmundem Freudem, prohlásil, že orgonit je spojením pradávné kosmické energie a současně akumulátorem pozitivní energie. Podle něj má mít spoustu kladných vlastností, které lze využít v lidských obydlích, na člověku, ale i na jakémkoli jiném organismu. V současné době má ale podobu (a druhotný účel) moderních šperků, dekorací a doplňků do domácnosti.

Jak funguje orgonit

Orgonit má tedy být jakýsi akumulátor pozitivní energie. Kovové špony a jiné drobné částečky z kovu, které obsahuje, mají vytvářet energetický vír, který funguje jako nasávač okolní energie, akumuluje ji v prostoru hmotné části orgonitu a následně ho vyzařuje zpět do prostoru.  Tím posiluje energetické pole vašeho těla, což vám pomáhá chránit se před negativní energií a elektromagnetickým zářením.

Funguje tudíž podobně jako kameny, které také pracují s energií, na rozdíl od nich se však orgonit nemusí energeticky čistit. Je schopen energii přijímat a té negativní části energie se zase zbavovat.

Orgonit by měl pomoci zlepšit váš život po fyzické, emocionální i duševní stránce. Pomáhá v rekonvalescenci, snižuje únavu a harmonizuje spánek. Můžete jej nosit sebou jako osobní talisman nebo jako rafinovaný šperk.

V domácnosti se oficiálně doporučuje položit malý orgonit ke každému domácímu spotřebiči – mikrovlnou troubu, počítač, televizi, router a podobně, protože má pomoci neutralizovat elektromagnetický smog, jež spotřebiče vyzařují.

Z podobného důvodu se orgonit ponořuje do vody. Můžete jej ale nosit na krku v podobě přívěsku, abyste se bránili před úzkostmi, stresem a depresemi. Nebo jej postavte do rohu místnosti jako dekoraci. Už jen svým vzhledem bude harmonizovat váš domov.

Jak vyrobit orgonit

Výroba orgonitu není složitá, přestože složitě vypadá. Inspirujte se stručným návodem a experimentujte.

Materiál na výrobu orgonitu

Základním materiálem, z něhož se orgonit skládá, je pryskyřice. Tu seženete jak ve výtvarných potřebách, tak na internetu. Dále budete potřebovat speciální tužidlo. Můžete si pořídit jak samotnou pryskyřici a zvlášť tužidlo, tak obojí dohromady v jednom balení.

Jak již bylo zmíněno, důležitou složkou orgonitu jsou drobné kovové částečky. Pak budete potřebovat kousky kamene, s nímž jste nějakým způsobem spojeni – třeba jen tím, že se vám prostě líbí jeho struktura a barva.

Pro samotnou výrobu se vám ještě bude hodit forma na orgonit. Tu za pár desítek korun seženete na internetu, a to v mnoha variacích. Prodávají se i sady na odlévání pryskyřice, v níž naleznete několik druhů forem, barviva, tužidla a mnohé drobnosti. Nebo jako formu použijte jakoukoli skleničku. V takovém případě si pořiďte silikonový olej nebo vosk, aby hotový orgonit opustil formu bez hrubé síly. A nakonec si připravte ještě nádobu na míchání pryskyřice, dřevěné míchátko (např. špejle) a odměrku.

Kovy do orgonitu

Do orgonitu můžete použít kovové špony, piliny nebo dráty, ze kterých utvoříte spirály a další účinné tvary. Každý druh kovu má mít v orgonitu specifickou funkci. Vybírejte kovové kousky z mědi, hliníku či bronzu.

Postup jak vyrobit orgonit

Pokud máte jinou formu než silikonovou, tak ji nejdříve vymažte. Do formy nasypte kovové špony či piliny, nesmí jít však vyloženě o kovový prach. Ten by pryskyřici znehodnotil.

Mezi tento kov vložte menší kousky kamene, kovové spirály a jiné předměty, které vám přijdou relevantní. Celé to pak můžete posypat dalšími kovovými pilinami.

Ve vodní lázni rozehřejte pryskyřici a míchejte s ní, dokud nepovolí. Pak ji budeme postupně lít do formy. Lijte pomalu a po troškách, aby mezi pevnými předměty nevznikaly vzduchové kapsy. Pokračujte v odlévání, dokud nebude pryskyřice až po okraj. Počkáme, až pryskyřice ztuhne, vyklopíme z formy a máme orgonit hotový.