Vyrobte si orgonit

orgonit
orgonit

Nevíte, co je to orgonit? Pokud se zajímáte o spiritismus a vlastní blaho, čtěte dál.  Z orgonitu se stává hit dnešní doby. Povíme vám, co je orgonit zač, k čemu vám bude dobrý, a jak si ho sami vyrobíte podle svých potřeb a představ.

Co je to orgonit

Orgonit částečně souvisí s mocí magických kamenů, jež jsou jistě mnohým známé, a svým vzhledem upravený kámen taky připomínají. O kámen ale nejde. Orgonit je směs vyrobená z pryskyřice, kovu, kovových špon, krystalu a vosku.

Wilhelm Reich, kolega a spolupracovník se známým Sigmundem Freudem, prohlásil, že orgonit je spojením pradávné kosmické energie a současně akumulátorem pozitivní energie. Podle něj má mít spoustu kladných vlastností, které lze využít v lidských obydlích, na člověku, ale i na jakémkoli jiném organismu. V současné době má ale podobu (a druhotný účel) moderních šperků, dekorací a doplňků do domácnosti.

Jak funguje orgonit

Orgonit má tedy být jakýsi akumulátor pozitivní energie. Kovové špony a jiné drobné částečky z kovu, které obsahuje, mají vytvářet energetický vír, který funguje jako nasávač okolní energie, akumuluje ji v prostoru hmotné části orgonitu a následně ho vyzařuje zpět do prostoru.  Tím posiluje energetické pole vašeho těla, což vám pomáhá chránit se před negativní energií a elektromagnetickým zářením.

Funguje tudíž podobně jako kameny, které také pracují s energií, na rozdíl od nich se však orgonit nemusí energeticky čistit. Je schopen energii přijímat a té negativní části energie se zase zbavovat.

Orgonit by měl pomoci zlepšit váš život po fyzické, emocionální i duševní stránce. Pomáhá v rekonvalescenci, snižuje únavu a harmonizuje spánek. Můžete jej nosit sebou jako osobní talisman nebo jako rafinovaný šperk.

V domácnosti se oficiálně doporučuje položit malý orgonit ke každému domácímu spotřebiči – mikrovlnou troubu, počítač, televizi, router a podobně, protože má pomoci neutralizovat elektromagnetický smog, jež spotřebiče vyzařují.

Z podobného důvodu se orgonit ponořuje do vody. Můžete jej ale nosit na krku v podobě přívěsku, abyste se bránili před úzkostmi, stresem a depresemi. Nebo jej postavte do rohu místnosti jako dekoraci. Už jen svým vzhledem bude harmonizovat váš domov.

Jak vyrobit orgonit správně

Výroba orgonitu není složitá, přestože složitě vypadá. Inspirujte se stručným návodem a experimentujte.

Materiál na výrobu orgonitu

Základním materiálem, z něhož se orgonit skládá, je pryskyřice. Tu seženete jak ve výtvarných potřebách, tak na internetu. Dále budete potřebovat speciální tužidlo. Můžete si pořídit jak samotnou pryskyřici a zvlášť tužidlo, tak obojí dohromady v jednom balení.

Jak již bylo zmíněno, důležitou složkou orgonitu jsou drobné kovové částečky. Pak budete potřebovat kousky kamene, s nímž jste nějakým způsobem spojeni – třeba jen tím, že se vám prostě líbí jeho struktura a barva.

Pro samotnou výrobu se vám ještě bude hodit forma na orgonit. Tu za pár desítek korun seženete na internetu, a to v mnoha variacích. Prodávají se i sady na odlévání pryskyřice, v níž naleznete několik druhů forem, barviva, tužidla a mnohé drobnosti. Nebo jako formu použijte jakoukoli skleničku. V takovém případě si pořiďte silikonový olej nebo vosk, aby hotový orgonit opustil formu bez hrubé síly. A nakonec si připravte ještě nádobu na míchání pryskyřice, dřevěné míchátko (např. špejle) a odměrku.

Kovy do orgonitu

Do orgonitu můžete použít kovové špony, piliny nebo dráty, ze kterých utvoříte spirály a další účinné tvary. Každý druh kovu má mít v orgonitu specifickou funkci. Vybírejte kovové kousky z mědi, hliníku či bronzu.

Postup jak vyrobit orgonit

Pokud máte jinou formu než silikonovou, tak ji nejdříve vymažte. Do formy nasypte kovové špony či piliny, nesmí jít však vyloženě o kovový prach. Ten by pryskyřici znehodnotil.

Mezi tento kov vložte menší kousky kamene, kovové spirály a jiné předměty, které vám přijdou relevantní. Celé to pak můžete posypat dalšími kovovými pilinami.

Ve vodní lázni rozehřejte pryskyřici a míchejte s ní, dokud nepovolí. Pak ji budeme postupně lít do formy. Lijte pomalu a po troškách, aby mezi pevnými předměty nevznikaly vzduchové kapsy. Pokračujte v odlévání, dokud nebude pryskyřice až po okraj. Počkáme, až pryskyřice ztuhne, vyklopíme z formy a máme orgonit hotový.

Mám rád domácí tvoření a návody jak si věci udělat a vytvořit doma. Správným postupům a návodům se věnuji již 5 let a dokáži v kreativním tvoření pomoci a poradit.