Vzdělávací hodnota magnetických stavebnic

magneticka stavebnice pro deti
magneticka stavebnice pro deti

Magnetické stavebnice, které jsou ideální především pro ty děti, které milují kreativní a inovativní hračky, jsou v poslední době čím dál více populární. Pomáhají dítě rozvíjet v mnoha směrech, a navíc představují skvělý způsob originální zábavy. Benefitů ovšem mají mnohem víc.

V čem tkví jedinečnost magnetických stavebnic?

Tzv. magnetické stavebnice pro děti jsou charakteristické zcela neomezenou možností tvoření. Díky tomu dítě procvičuje nejen kreativní myšlení a fyzickou koncentraci, ale především také své dovednosti a schopnosti.

Magnetické stavebnice toho však přinášejí mnohem víc.

  • Umožňují dětem vymýšlet a konstruovat různé tvary a objekty. Ty se tak mohou vyjádřit prostřednictvím vlastního tvůrčího myšlení, což výrazně podporuje kreativitu.
  • V průběhu stavění se děti seznamují s různými tvary a rozměry, čímž se učí porozumět geometrickým principům a symetrii.
  • Kromě toho magnetické stavebnice podporují logické myšlení a plánování, jelikož při sestavování různých konstrukcí je nutné se rozhodovat, jak jednotlivé dílky správně spojit.
  • Manipulace s díly a sestavování nových objektů trénuje jemnou motoriku dětí a koordinaci ruka-oko.
  • Dále jsou tyto stavebnice skvělým nástrojem pro spolupráci mezi dětmi – během stavění mohou spolupracovat, vymýšlet a sdílet své nápady. To nepochybně výrazně podporuje rozvoj jejich komunikačních dovedností i týmovou práci.

Magnetické stavebnice jsou zpravidla určeny pro děti od tří let, a to v závislosti na velikosti a počtu dílků stavebnice. Lze samozřejmě pořídit stavebnice i pro menší děti.

Pořiďte svým dětem magnetickou stavebnici

Není pochyb o tom, že magnetické stavebnice mají pro děti významnou vzdělávací hodnotu. Přináší je mimo jiné e-shop Ministerstvohracek.cz, kde kromě magnetických stavebnic naleznete i řadu dalších hraček na doma i na zahradu pro děti všech věkových kategorií. Kromě toho si zde můžete přečíst zajímavé informace ze světa hraček, které jistě ocení nejen všichni rodiče. Jestliže tedy hledáte tip na originální, naučné a zábavné hračky pro děti, tady jste na té nejlepší adrese.

Věnuji se kreativnímu tvoření z papíru, látek i keramiky. Rozumím vhodným postupům a ráda poradím a vysvětlím jak správně tvořit a dělat podle DIY návodů. Zkušenosti s touto činností mám více než 5 let.