YouTube písničky pro děti

youtube pro deti
youtube pro děti

Na YouTube najdeme obrovské množství hudby a videí nejen pro nás, ale i pro dětské posluchače. A to jak z české hudby, tak i populární zahraniční songy. Přesto, že by děti na kanálech YouTube neměly trávit dlouhé hodiny, čas od času jim nějakou tu písničku můžeme bez obav pustit. Děti ve věkové skupině 5–15 let tráví sledováním videí a písní na této platformě více času než sledováním ostatních kanálů. Přibývá ale i mladších dětí, ve věkové skupině 3–4 roky.

Děti písničky potřebují

Hudba je pro dětský vývoj důležitá. Vyhledat si písničky na YouTube je nejjednodušší a nejrychlejší možností, jak jim ji zprostředkovat. Často najdete písničku i v různých verzích, ze kterých si můžete vybrat. Dítě získá více vjemů z hudby, ke které vidí videoklip a případně si podle může zacvičit, než z klasického CD.  

Komáři se ženili – Písničky pro děti a nejmenší – 40 min. zpívánky

Youtube písničky pro nejmenší děti

Najdeme řadu hezkých písniček z české i zahraniční tvorby. Nejmenším dětem můžeme pouštět známé písničky, které můžeme běžně vidět ve zpívánkách, nebo slyšet ve školce. Písně jako „Měla babka čtyři jabka“, „Běží liška k táboru“, „Travička zelená“ a řada dalších se bude dětem líbit. Jsou rytmické, většinu znají a pokud ne, máte možnost děti písně naučit. Písničky pro malé děti jsou velmi úspěšné. Ve videích jsou často i texty písní, což je užitečné pro dítě, které se učí číst.

Moderní písničky pro děti

S menšími i většími dětmi si pak můžete pustit nejznámější dětské zahraniční hity, které znáte z dovolených. Mezi nejpopulárnější patří plážový hit „Baby Shark“. Další zajímavou postavičkou je Chňapík. Mezi oblíbené YouTube písničky pro děti krokodýl Chňapík vnáší hravou energii. To se dá říct i o klasice, jako „Soco, bate, vira“, nebo „Head, shoulders, knees and toes“. při který děti opakují, napodobují pohyby a vytleskávají do rytmu. U těchto písní trénují paměť i motoriku, což může být prospěšné.

Písničky pro malé děti

Děti by neměly trávit většinu dne před obrazovkou. Je potřeba čas správně rozvrhnout, a určit si pravidla. Není zdravé, aby dítě trávilo před obrazovkou více jak dvě hodiny denně. Jak tedy vybrat, co svým nejmenším pustit? Pokud máte rádi českou hudbu, vyzkoušejte písně Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Složili mnoho krásných písní, mnoho z nich můžeme slyšet i v pohádkách a dětem jsou důvěrně známé.

MALÉ KOTĚ / Táto mámo / Pec nám spadla a další české písničky pro malé děti / Dětské lidové písně
Psaní o tvoření, malování a kreativních činností s dětmi se věnuji od roku 2019 a radím jak dělat dané postupy správně aby čtenářům pomohli a tvoření s dětmi si užili.